⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Jaunbūves bibliotēkā skatāma izstāde “Māja grāmatā – grāmata mājā”

Jaunbūves bibliotēkā skatāma izstāde “Māja grāmatā – grāmata mājā”
23.10.2020

No 27. oktobra Latgales Centrālās bibliotēkas filiālē Jaunbūves bibliotēkā (18. novembra ielā 161, 2. stāvā) skatāma ceļojošā izstāde-instalācija “Māja grāmatā – grāmata mājā”, kura tapusi sadarbībā ar Šveices vēstniecību Latvijā. Izstādes idejas autore ir Šveices biroja Daugavpilī pārstāve Elīna Hrščanoviča.

Instalācija “Māja grāmatā – grāmata mājā” ir improvizēts koka namiņš divos stāvos, kam blakus atrodas simbolisks koks. Namiņa otrajā stāvā guļ meitene ar grāmatu rokā, istabas interjeru papildina lampa un sienas pulkstenis. Savukārt, mājas pirmajā stāvā ir izvietotas latviešu un krievu valodā tulkotās Šveices autoru grāmatas, kā arī literārie darbi oriģinālvalodā. Ikvienā grāmatā ar grāmatzīmi ir atzīmēts fragments, kas raksturo šveiciešu mājokļa dizainu un iekārtojumu. Izstādes grāmatu kolekcijā ir atrodama arī Raiņa atmiņu grāmata “Kastaņola” – vēstījums par emigrācijas gadiem Šveicē. Izstāde aicina cilvēkus aizdomāties par grāmatu nozīmi mūsu dzīvē un mājas interjerā.

Izstāde “Māja grāmatā – grāmata mājā” būs pieejama Latgales Centrālās bibliotēkas filiālē Jaunbūves bibliotēkā līdz 10. novembrim.

Izstāde tiek piedāvāta, ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus un izstrādāto sanitāro protokolu.

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles
Jaunbūves bibliotēkas
vadītāja Tatjana Zahare
65438173
tatjana.zahare@lcb.lv
https://www.facebook.com/lcb.jaunbuve