⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Janvāra mākslas izstādes Latgales Centrālās bibliotēkas filiālēs

Janvāra mākslas izstādes Latgales Centrālās bibliotēkas filiālēs
10.01.2023

Janvārī Latgales Centrālās bibliotēkas (LCB) filiāles pilsētas iedzīvotājus un viesus aicina apskatīt dažādas mākslas izstādes.

No 5. janvāra līdz 25. februārim Latgales Centrālās bibliotēkas filiālē Piekrastes bibliotēkā (Aveņu ielā 40) skatāma Svetlanas Vasiļišinas izšūto gleznu izstāde “Iedvesmas avots”. Apmeklētājiem tiek piedāvātas krustdūriena tehnikā izšūtas gleznas, kuras pārsteidz ar smalkumu un krāsu bagātību. Gleznu tēmas ir dažādas – daba, cilvēks, sižetiskās kompozīcijas. Ar izšūšanu krustdūrienā Svetlana nodarbojas dažus gadus. Tā ir kļuvusi par rokdarbnieces iemīļotāko nodarbi, kurai tiek veltīts brīvais laiks.

No 10. janvāra līdz 25. februārim Latgales Centrālās bibliotēkas filiālē Jaunbūves bibliotēkā (18. novembra ielā 161) skatāma biedrības “Stāstnīca” fotoizstāde “18. novembra iela”. Biedrība “Stāstnīca” sadarbojoties ar fotogrāfiem, īsteno dažādus projektus, veido izstādes, organizē un piedalās kultūras pasākumos. 2022. gadā ar Daugavpils pilsētas domes finansiālu atbalstu tika realizēts unikāls fotoprojekts, kura īstenošanas laikā 29 fotogrāfi no visas Latvijas iemūžināja ikdienu Daugavpils garākajā ielā.

No 02. janvāra līdz 02. februārim Latgales Centrālās bibliotēkas filiālē Ceriņu bibliotēkā (Lauska ielā 16) skatāma Maijas Šuļgas grafikas darbu izstāde. Maija Šuļga – brīvmāksliniece no Krāslavas, strādā grafikas, akvareļa un karstā vaska batikas tehnikās. Veido rotas un lelles. Šajā izstādē var iepazīties ar jauktās grafikas tehnikā veidotiem darbiem. Šī tehnika ļauj veidot neparedzamas, interesantas faktūras. Katra darba pamatā ir mākslinieces filozofiskās pārdomas par sievieti, dabas un dzīves ritmiem. Iedvesmu māksliniece atrod ceļojumos, cilvēkos un dabā.

Būsiet laipni gaidīti Daugavpils bibliotēkās!


Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas
sabiedrisko attiecību vadītāja
Kristīne Kokina
654 76345
kristine.kokina@lcb.lv
www.facebook.com/lcb.lv