⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Izsludināta pieteikšanās tiešsaistes mācību spēlei “Atrodi Savu Aizraušanos Latgalē”

Izsludināta pieteikšanās tiešsaistes mācību spēlei “Atrodi Savu Aizraušanos Latgalē”
28.04.2020

Lai palīdzētu Latgales iedzīvotājiem ekonomiskās situācijas pārmaiņu laikā, līdz 5. maijam aicina pieteikties bezmaksas divu nedēļu tiešsaistes mācību spēlei sava īstā darba meklēšanai “Atrodi Savu Aizraušanos Latgalē”.

No 7. maija līdz 21. maijam sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā un mācību centru “Cilvēkam” Latgales iedzīvotājiem tiek organizētas bezmaksas tiešsiastes mācības “Atrodi Savu Aizraušanos”. Ikvienam Latgales iedzīvotājam no 18 gadu vecuma ir unikāla iespēja bez maksas apgūt metodes, kas palīdzēs izzināt sevi un ļaus elastīgāk piemēroties darba tirgus pārmaiņām, lai nākotnē atrastu sev piemērotāko darbu, nozari vai virzienu dzīvē. Dalībnieki uzdevumus varēs pildīt sev ērtā laikā un vietā, galvenais, lai ir pieejams dators vai viedtālrunis ar interneta pieslēgumu.

“Krīze, kas izveidojusies COVID-19 dēļ, ir skārusi ikvienu, it īpaši darba jomā, tāpēc ir ļoti svarīgi cilvēkiem šajā laikā palīdzēt saprast, kurp virzīties tālāk pēc krīzes beigām. Turklāt par šiem soļiem ir jādomā jau šobrīd. Online spēles mācību programma ir veidota tā, lai tā būtu noderīga un piemērota ikvienam – gan tiem, kuri krīzes dēļ zaudējuši darbu un ir neziņā par to, kādā darba jomā darboties nākotnē, gan arī tiem, kuri esošajā darbā nejūtas kā īstajā vietā vai ir jauna darba meklējumos, tāpat arī pedagogiem, kuri strādā ar dažādām auditorijām un pēc mācību spēles varēs dalīties ar apgūtajām metodēm, kā arī citiem cilvēkiem,” tā par spēli saka tās veidotājs Zuarguss Zarmass no mācību centra “Cilvēkam”. Viņš norāda, ka projekts būs visvairāk piemērots:

  • bez darba palikušiem cilvēkiem, kuri šobrīd nezina, kurā virzienā doties tālāk;
  • jauniešiem, kuri nevar izlemt, kur studēt, par ko mācīties;
  • jau strādājošiem, kuri darbā īsti nejūtas savā vietā vai rutīnas dēļ grib ko pamainīt;
  • jaunajām māmiņām, kas vēlas pārmaiņas darba ritmā pēc bērna kopšanas atvaļinājuma;
  • vietējo kopienu pārstāvjiem un pedagogiem, kuri varēs ar apgūtajām metodēm dalīties savā lokā;
  • uzņēmīgajiem, kas sapņo par savas uzņēmējdarbības uzsākšanu, bet svārstās vai īsti nezina, ar ko sākt.

Projekta ietvaros mācības notiks divu nedēļu garumā tiešsaistes spēles veidā, kurā dalībnieki pildīs uzdevumus un krās punktus. Spēles noslēgumā labākie dalībnieki saņems balvas. Lektors Zuarguss Zarmass stāsta: “Pati spēle notiks šādi: 14 dienas spēles dalībnieki īpašā spēles platformā saņems 1-2 uzdevumus par to, kā izzināt sevi, meklēt savu īsto aizraušanos, darbu vai nozari, kā arī par spēju pielāgoties un veiksmīgi tikt galā ar izaicinājumiem darba tirgū. Katras dienas uzdevumu pildīšana var aizņemt no 10 minūtēm līdz stundai – atkarībā no tā, cik daudz katrs dalībnieks vēlēsies iesaistīties. Spēlē tiks veicināta dalībnieku savstarpējā komunikācija, atbalsts un kontaktu veidošana, kas var sekmēt veiksmīgu projektu izveidi nākotnē.”

Vietu skaits spēlē ir ierobežots.

Pieteikuma anketa latviešu valodā: https://ej.uz/pieteikuma-anketa-lv

Pieteikuma anketa krievu valodā: https://ej.uz/pieteikuma-anketa-rus

Video par mācību spēli latviešu valodā: https://www.youtube.com/watch?v=4bM6TVsxjjs

Video par mācību spēli krievu valodā: https://www.youtube.com/watch?v=NQSlK–xBS8

Mācību spēle "Atrodi Savu Aizraušanos" Latgalē tiek veiksmīgi rīkota jau vairākus gadus, un tajā ir piedalījušies vairāk nekā 200 dalībnieki. Lūk, dažas atsauksmes no pērnā gada projekta dalībniekiem šeit un šeit.

Mācību spēli organizē mācību centrs "Cilvēkam" sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā. Informatīvi atbalsta Daugavpils dome.

“Cilvēkam” mācību centrs ir tapis kā domubiedru iniciatīva 2010. gadā, lai palīdzētu cilvēkiem attīstīt tās dzīves prasmes, ko izglītības sistēma līdz pat šim brīdim vēl nemāca – komunikācija, stresa vadība, empātija, motivētība, kā atrast savu aizraušanos u.c.

British Council ir Lielbritānijas starptautiska organizācija kultūras attiecību jomā. Tā rada starptautiskas iespējas Lielbritānijas un citu valstu iedzīvotājiem, kā arī veicina savstarpēju uzticēšanos visā pasaulē.

Informāciju sagatavoja:
Dženifera Ruisa
Cilvēkam.lv mārketinga menedžere
Tel. 26784055
e-pasts: info@cilvekam.lv