⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Informatīvā izstāde “Bendžamins Ginzburgs – roiboša tējas karalis”

Informatīvā izstāde “Bendžamins Ginzburgs – roiboša tējas karalis”
11.05.2023

No 9. maija līdz 31. maijam Latgales Centrālajā bibliotēkā Nozaru literatūras sektorā 2. stāvā (Rīgas ielā 22a, Daugavpilī) ir skatāma informatīvā izstāde “Bendžamins Ginzburgs – roiboša tējas karalis”.

Bendžamina Ginzburga (1885/6 – 1944) ģimene 19. gadsimta beigās dzīvoja Dvinskā Maskavas un Oficieru ielas (tagad Cietokšņa un Lāčplēša iela) krustojumā. 1903. gadā Bendžamins devās uz Dienvidāfriku, lai palīdzētu tēvam Āronam iepirkt roibuša tēju un vēlāk to pārstrādāt un pārdot. 1912./1913. gadā Bendžamins radīja savu pirmo firmas tēju  “Eleven o’clock Rooibosch Tea”. Tā bija savvaļas roibuša tēja, ievākta kalnos. Bendžamins pilnveidoja tējas ražošanu, izmantojot ķīniešu tējas pagatavošanas metodes. Pēc Bendžamina nāves, viņa nodarbošanos turpināja viņa dēls Henrijs Čarls Ginzburgs, radot specializētās fermas un līdz 20. gadsimta vidum roiboša tēju pārvērta par populāru kultūru.

25. maijā plkst. 11.00 aicinām uz sarunu ar izstādes veidotāju, vēsturnieku un novadpētnieku Josifu Ročko par Bendžamina Ginzburga dzīvi.

Sarunas laikā publicitātes vajadzībām tiks veikta filmēšana un fotografēšana.

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas
Lietotāju apkalpošanas nodaļas vadītāja
Jeļena Dusjavičiene
65426422
jelena.dusjaviciene@lcb.lv
www.facebook.com/lcb.lv