⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Ineses Minovas personālizstāde “Sekojot savam sapnim”

Ineses Minovas personālizstāde “Sekojot savam sapnim”
25.07.2022

3. augustā plkst. 12.00 Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centrā (Rīgas ielā 22a, 2. stāvā) tiks atklāta Ineses Minovas gleznu izstāde “Sekojot savam sapnim”. Eļļas tehnikā veidotajos darbos atspoguļota ainava, klusā daba un portreti.

Inese Minova ir dzimusi Daugavpilī, par savu mājvietu sauc Augšdaugavas novada Naujenes pagastu. Izglītība iegūta Daugavpils Universitātē – bakalaura grāds latviešu filoloģijā un maģistra grāds valsts pārvaldē. Darba gaitas visu dzīvi ir saistītas ar žurnālistiku. Šis darbs ir Ineses sirdslieta, un šobrīd žurnālista iemaņas lieti noder Augšdaugavas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālista darbā. Izstādes autore kopš bērnības aizraujas ar fotografēšanu, kas ir kļuvusi par profesionālu nodarbi, strādājot vairākus gadus žurnālistikā. Jau trīs gadus darbojas Daugavpils fotoklubā “Ezerzeme-F”.

Inese par gleznošanu sapņojusi jau sen, bet īstenot to uzdrošinājusies vien pirms dažiem gadiem. “Varbūt vienkārši bija pienācis īstais brīdis, bija iespēja apmeklēt trīs mēnešu kursus Saules skolā, kas mani iedrošināja nebaidīties ķerties pie krāsām un otām,” atzīst autore. Mākslinieces pūrā ir aptuveni 80 darbi, kuri priecē acis ne tikai Latvijā, bet arī ārzemēs. Šo gadu laikā ir notikušas divas personālizstādes – Naujenes tautas bibliotēkā un Raiņa mājā Berķenelē, kā arī ņemta dalība meistarklasēs un mākslas plenēros.

Izstādes autore uzsver: “Vienmēr saku, ka neesmu māksliniece, vien meklēju savu ceļu, nemitīgi mācos, pilnveidojos. Gleznošana man ir kā terapija, kas palīdz sakārtot domas. Ņemot rokās otas un krāsas, paveras durvis uz citu realitāti, gluži kā Alisei Aizspogulijā, kur varu atļauties pasapņot un aizmirsties. Gleznas ir manas emocijas, domas, kas brīžiem izplaukst ziedos, dažkārt aizved tālu prom. Tas ir mans ceļojums, kurā ikreiz dodos, nezinot, kur tas atvedīs, bet vienmēr atgriežos ar jaunu pieredzi un iekšēju harmoniju.“

Izstāde “Sekojot savam sapnim” skatāma Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centrā no 1. līdz 30. augustam.

Izstādes atklāšanas pasākuma publicitātes vajadzībām tā laikā var tikt veikta filmēšana un fotografēšana.

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas
sabiedrisko attiecību speciālists
Dāvis Greļevskis
654 76345
davis.grelevskis@lcb.lv
www.facebook.com/lcb.lv