⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Ikviens tiek aicināts balsot sabiedrības aptaujā

Ikviens tiek aicināts balsot sabiedrības aptaujā
07.04.2017

Latvijas Banka sadarbībā ar vairākiem partneriem no 7. līdz 27. aprīlim rīko tradicionālo sabiedrības aptauju "Latvijas gada monēta", kas ir gada notikums Latvijas monētu mākslā. Nacionālā banka aicina ikvienu izteikt savu viedokli, kura no iepriekšējā gadā izlaistajām kolekcijas monētām uzrunā ar māksliniecisko risinājumu, ir emocionāla, oriģināla un tematiski saistoša. Aptauja un svinīgā apbalvošana 25. maijā ir novērtējums mākslinieku veikumam un apliecinājums tam, kādas tēmas un mākslinieciskie risinājumi sabiedrībai ir vispievilcīgākie.

2016. gadā izlaistas septiņas kolekcijas monētas, kas stāsta par Latvijas kultūru, vēsturi un cilvēkiem: "Pasaku monēta II. Eža kažociņš"(video stāsts), "Baltars". Porcelāns"(video stāsts), "Nacionālais uzņēmējs"(video stāsts), "Zelta saktas. Ripsakta"(video stāsts), "Janis Rozentāls"(video stāsts), "Ziemassvētku kaujas"(video stāsts), "Zeme"(video stāsts).

Savu izvēli ikviens var izdarīt Latvijas Bankas interneta vietnē www.bank.lv/aptauja un www.draugiem.lv/latvijasbanka vai aizpildot anketu Latvijas Bankas ēkās K. Valdemāra ielā 2A un K. Valdemāra ielā 1B, Rīgā, kā arī Latvijas Bankas Liepājas filiālē Teātra ielā 3, Liepājā.

Tāpat balsošanas anketas ir izvietotas virknē kultūras iestāžu un monētu tirdzniecības vietās (Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā, Latvijas Nacionālā vēstures muzeja pamatekspozīcijas un izstāžu zālēs Brīvības bulvārī 32, Rīgā, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā, izstāžu zālē "Arsenāls" Rīgā, reģionu galvenajās bibliotēkās – Kuldīgā, Ventspilī, Jelgavā, Preiļos, Daugavpilī, Valmierā, Rīgā un pārējos reģionu centros, kā arī grāmatu nama "Valters un Rapa" veikalos Aspazijas bulvārī 24, Rīgā, un tirdzniecības centrā "Domina" un monētu tirdzniecības vietās SIA "TAVEX", SIA "IMIS", SIA "Silver Trust" ("Latviancoins.lv"), SIA "E-Lats", SIA "Money Express Credit" un SIA "Rīga Numis" ("Rīgas numismātikas salons")).

Aptaujas rezultāti tiks paziņoti noslēguma pasākumā 25. maijā un divu dienu laikā publicēti Latvijas Bankas interneta vietnē www.bank.lv. Noslēguma pasākumā notiks izloze starp balsošanas dalībniekiem; balvās – kolekcijas monētas, kas izlaistas 2016. gadā.

"Latvijas gada monēta 2016" partneri – Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (LNMM), sabiedrība "Tilde" un Kultūras informācijas sistēmu centrs. Aptauju informatīvi atbalsta Latvijas Mākslas akadēmija, Latvijas Universitāte, Liepājas Universitāte, Biznesa augstskola Turība, Banku augstskola, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija, Ventspils Augstskola, Rīgas Starptautiskā ekonomikas un biznesa administrācijas augstskola, Daugavpils Universitāte, Vidzemes Augstskola, VAS "Latvijas Pasts" un portāls "Delfi". LNMM ekspertu komisija, kurā darbojas LNMM direktore Māra Lāce, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja vadītāja Inese Baranovska un Kolekciju un zinātniskās izpētes nodaļas "Arsenāls" vadītāja Elita Ansone, noteiks mākslinieciskā izpildījuma ziņā izcilāko monētu. Īpašas balvas pasniegs arī sabiedrības "Tilde" un Kultūras informācijas sistēmu centrs, kā arī Latvijas numismātu sabiedrība.

Informāciju sagatavoja:
Latvijas Bankas preses dienests
Tālr. 67022594; 67022384
presesdienests@bank.lv
bank.lv
| makroekonomika.lv| naudasskola.lv