⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

“Gaismas ceļa” grāmatu draugu ķēdei – 10

No Latvijas Nacionālās bibliotēkas vecās ēkas Krišjāņa Barona ielā uz jauno bibliotēku – „Gaismas pili” Pārdaugavā simboliski no rokas rokā tiek padotas grāmatas
18.01.2024

Tieši pirms 10 gadiem, 2014.gada 18. janvārī, Rīgā notika akcija „Gaismas ceļš – Grāmatu draugu ķēde”, kuras gaitā no Latvijas Nacionālās bibliotēkas vecās ēkas Krišjāņa Barona ielā uz jauno bibliotēku – „Gaismas pili” Pārdaugavā simboliski no rokas rokā tika padotas grāmatas. Šajā vēsturiskajā akcijā piedalījās vairāk nekā 14 000 dalībnieku, tostarp 12 Latgales Centrālās bibliotēkas darbinieki un citu Latgales pašvaldību bibliotekāri.

Daloties iespaidos par aizvadīto akciju, Latgales Centrālās bibliotēkas darbinieki “Latgales Laikam” toreiz atzina, ka tas bijis ļoti aizkustinošs un skaists pasākums, kas vienmēr paliks atmiņā. Daugavpils bibliotekāru grupai akcijas laikā bija paveicās atrasties jaunās bibliotēkas ēkā. Kopā ar bibliotekāriem no Ilūkstes un Līvāniem daugavpilieši bija izvietojušies uz eskalatora, kas ved no pirmā uz otro stāvu. No šī skatupunkta pavērās arī skats uz plašajām jaunās ēkas telpām.

Saņemot pirmās grāmatas, gribējies tās samīļot un paskatīties, kas tas ir par izdevumu un kas ir grāmatas autors. Rokās nonācis daudz oriģinālliteratūras, tostarp Annas Brigaderes un Annas Sakses darbi, arī daudzas kopš jaunības iemīļotas grāmatas. Interesanti bijis ieraudzīt retas grāmatas, kuru nav LCB krājumos. Diemžēl pakavēties pie katras grāmatas un saskaitīt, cik grāmatu stundas laikā nodots tālāk, nebija iespējams.

Šodien plkst. 15.00 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, atzīmējot Grāmatu draugu ķēdes desmitgadi, norisināsies simboliska akcija, kuras gaitā bibliotēkas apmeklētāji varēs piedalīties improvizētā grāmatu ķēdē – no rokas rokā nodot grāmatu dāvinājumus un svinīgi ievietot tos Tautas grāmatu plauktā 4. stāvā.

Vairāk informācijas par pasākumu: https://lnb.lv/gramatu-draugu-kedes-desmitgades-atzimesana/

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālā bibliotēka
654 76345
www.lcb.lv
www.facebook.com/lcb.lv