⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Ērika Rāceņa fotoizstāde Pārdaugavas bibliotēkā

Ērika Rāceņa fotoizstāde Pārdaugavas bibliotēkā
01.02.2022

Līdz 26. februārim Latgales Centrālās bibliotēkas filiālē Pārdaugavas bibliotēkā (Komunālajā ielā 2, Daugavpilī) skatāma fotogrāfa Ērika Rāceņa darbu izstāde “Ziemas ainava”.

Ēriks Rācenis sācis fotografēt jau no 13 gadiem, kad atradis pie tēva salauztu fotoaparātu “Smena”  un salabojis to. Kā atzīstas pats autors, visforšākās bildes bija ūdens ainavas, bet bildēja arī klasesbiedrus. Pārceļoties mācīties uz Rīgu, fotogrāfijai neatlika daudz laika. Pie savas aizraušanās Ēriks atgriezies tad, kad radās nepieciešamība fotografēt ģimeni – sievu un divus dēlus. Strādājot Vissavienības vagonu institūtā, bija iespēja izmantot fotolaboratoriju, kura atradās institūta paspārnē. Autora draugs strādāja laboratorijā un bieži vien izlīdzēja gan ar filmiņām, gan papīru, kas padomju laikos bija deficīts. Vēlāk pilnībā pārgājis uz digitālajām tehnoloģijām.

Katrai izstādei Ēriks Rācenis ļoti nopietni gatavojas trīs līdz četrus gadus, jo daba ne vienmēr piedāvā tos laika apstākļus vai gaismu, kura nepieciešama māksliniekam. Savas fotogrāfijas izstādēm sagatavo un izdrukā pats. Viņa personālizstādes “Piezīmes par Venēciju”, “Nokrišņi pilsētā”, “Koki” eksponētas daudzviet Latvijā – Rīgā, Bišumuižas un Tomes bibliotēkā, Ventspils Amatu mājā, Mērsragā, Ogres kultūras centrā, Birzgales muzejā.

Izstādē Pārdaugavas bibliotēkā tiek piedāvāts autora redzējums par ziemas ainavu Vidzemes pusē –Tūjā, Ulbrokā, Egļupenē, Siguldā un tās apkārtnē. Fotogrāfijās ir iemūžinātas dabas ainavas pie ūdens, mežā, parkā. Viena no izstādes fotogrāfijām iekļauta fotoalbumā “Vidzemē man būt”, vēl vairāki Ērika darbi publicēti albumā “Ķeguma novads Latvijai 100”.

Fotoizstāde “Ziemas ainava” ir skatāma Latgales Centrālās bibliotēkas filiālē Pārdaugavas bibliotēkā līdz 26. februārim, ievērojot epidemioloģiskās drošības pasākumus.

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas
sabiedrisko attiecību vadītāja
Jana Konopecka
654 76345
jana.konopecka@lcb.lv
www.facebook.com/lcb.lv