⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Eiropas Valodu diena Latgales Centrālajā bibliotēkā

Eiropas Valodu diena Latgales Centrālajā bibliotēkā
17.09.2021

24. septembrī plkst. 09.40 Latgales Centrālās bibliotēkas Eiropas Savienības informācijas punkts aicina uz tiešsaistes sarunu ar Daugavpils Universitātes Humanitārās fakultātes Svešvalodu katedras pārstāvjiem par Eiropas Valodu dienu un valodu nozīmīgumu ikdienā. Pasākums tiek rīkots sadarbībā ar Latvijas Republikas Ārlietu ministriju un Daugavpils Universitātes Humanitārās fakultātes Svešvalodu katedru.

Eiropas Valodu diena ir tradicionāls pasākums, kas notiek kopš 2001. gada 26. septembra. Šo dienu iedibināja Eiropas Komisija un Eiropas Padome, kas pārstāv vairāk nekā 800 miljonus eiropiešu no 47 Eiropas Padomes dalībvalstīm. Eiropas Valodu dienas mērķis ir informēt par plašo valodu dažādību Eiropā, veicināt kultūras un valodu daudzveidību, kā arī mudināt visa vecuma cilvēkus apgūt svešvalodas.

Latgales Centrālā bibliotēka kopā ar Daugavpils Universitātes Humanitārās fakultātes Svešvalodu katedras vadītāju Sergeju Poļanski un filoloģijas studentiem stāstīs par Eiropas valodām, to nozīmi un lomu mūsdienu sabiedrībā. Sergejs Poļanskis pastāstīs par valodu apguvi, cik viegli, vai gluži pretēji, cik grūti ir mācīties valodas un kā valodu zināšanas noder ikdienā. Pasākuma dalībniekiem būs iespēja uzzināt par valodas apguves iespējām Daugavpils Universitātē, kur filoloģijas programmās ir plaši pārstāvētas vairākas Eiropas kontinenta valodas – angļu, franču, krievu, latviešu, spāņu, vācu un zviedru.

Saruna notiks tiešsaistes platformā Zoom, interesentiem nepieciešams pieteikt savu dalību, rakstot uz e-pastu jelena.dusjaviciene@lcb.lv. Pēc pieteikšanās uz e-pastu tiks nosūtīta saite uz pasākumu.

Aicinām pieteikties pasākumam, lai papildinātu savas zināšanas par Eiropas valodām un to apguves iespējām Daugavpilī. Pasākuma publicitātes vajadzībām tā laikā var tikt veikti ekrānuzņēmumi.

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas
Lietotāju apkalpošanas nodaļas vadītāja
Jeļena Dusjavičiene
654 26422
jelena.dusjaviciene@lcb.lv
https://www.facebook.com/lcb.lv