⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Eiropas diena Latgales Centrālajā bibliotēkā

Eiropas diena Latgales Centrālajā bibliotēkā
05.05.2022

9. maijā plkst. 13.20 Latgales Centrālās bibliotēkas Eiropas Savienības informācijas punkts aicina uz tikšanos ar Daugavpils Universitātes Erasmus+ projektu koordinatori Inesi Hodanovu. Pasākums tiek rīkots Eiropas dienas ietvaros sadarbībā ar Latvijas Republikas Ārlietu ministriju un Daugavpils Universitāti.

Eiropas diena katru gadu tiek atzīmēta 9. maijā, un tā simbolizē mieru un vienotību Eiropā. Šajā datumā atzīmē vēsturiskās Šūmana deklarācijas gadskārtu. Francijas tā laika ārlietu ministrs Robērs Šūmans savā deklarācijā izklāstīja ideju, kā Eiropā izveidot jauna veida politisko sadarbību, kas karadarbību starp Eiropas nācijām padarītu neiedomājamu. Šūmana priekšlikums bija impulss Eiropas Ogļu un tērauda kopienas izveidei, un šo organizāciju uzskata par mūsdienu Eiropas Savienības pirmsākumu.

Eiropas dienai veltītajā pasākumā Latgales Centrālajā bibliotēkā Daugavpils Universitātes (DU) Erasmus+ projekta koordinatore Inese Hodanova stāstīs par ES Erasmus+ programmu augstākajā izglītībā, kas ir veiksmīgākā un populārākā apmaiņas programma studējošajiem visā Eiropa un ārpus tās. Pasākuma dalībniekiem būs iespēja uzzināt, kā studēt ārzemēs vai iziet praksi kādā no Eiropas uzņēmumiem. Tiks sniegta plašāka informācija par pieteikšanās nosacījumiem, stipendijām un programmas priekšrocībām. Klātesošos uzrunās arī studente no Itālijas, kura šobrīd trīs mēnešus atrodas praksē DU.

Pasākuma dalībnieku skaits ir ierobežots, tādēļ nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās, zvanot pa tālruni 65426422 vai rakstot uz e-pastu jelena.dusjaviciene@lcb.lv.

Pasākuma publicitātes vajadzībām tā laikā var tikt veikta filmēšana un fotografēšana.

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas
Lietotāju apkalpošanas nodaļas vadītāja
Jeļena Dusjavičiene
654 26422
jelena.dusjaviciene@lcb.lv
www.facebook.com/lcb.lv