⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Eiropas diena Latgales Centrālajā bibliotēkā

Eiropas diena Latgales Centrālajā bibliotēkā
07.05.2021

Atzīmējot Eiropas dienu, Latgales Centrālās bibliotēkas Eiropas Savienības informācijas punkts piedāvā tiešsaistes viktorīnu “Pārbaudi sevi! Cik daudz Tu zini par Eiropas Savienību?”. Interesentiem būs iespēja pārbaudīt savas zināšanas par Eiropas Savienību, tās vēsturi un simboliem.

Ik gadu 9. maijā tiek svinēta Eiropas diena, kas veltīta mieram un vienotībai Eiropā. Tā iedibināta Šūmana deklarācijas gadadienā – 1950. gada 9. maijā Francijas ārlietu ministrs Robērs Šūmans teica vēsturiski zīmīgo runu, kurā ierosināja Eiropas valstīm ciešāk sadarboties, lai turpmāk karš starp tām nebūtu iespējams.

Šajā dienā tradicionāli Eiropas Savienības (ES) māja un Eiropas Savienības informācijas punkti (ESIP) Latvijā rīko virkni pasākumu dažādām mērķgrupām. Šogad programmā: “Eiropas eksāmens”, kas noritēs jau septīto reizi; orientēšanās spēle “Iepazīsti Eiropu Rīgā”; akcija izglītības iestādēm un Eiropas lietu ekspertiem “Atpakaļ uz skolu/ Atpakaļ uz Universitāti”, kā arī lielā ģimeņu spēle ar Latvijas skautiem un gaidām. Sīkākā informācija šeit.

Latgales Centrālās bibliotēkas ESIP sadarbībā ar Latvijas Republikas Ārlietu ministriju piedāvā pārbaudīt savas zināšanas viktorīnā “Pārbaudi sevi! Cik daudz Tu zini par Eiropas Savienību?”.

Dalībnieki: Visi interesenti, kuri vēlas paplašināt zināšanas par Eiropas Savienību, tās vēsturi un simboliem.

Rīkotāji: Latgales Centrālā bibliotēka ar Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas atbalstu.

Noteikumi: Tiešsaistes viktorīna “Pārbaudi sevi! Cik daudz Tu zini par Eiropas Savienību?” pieejama ŠEIT. Tajā iekļauti 20 atvērta tipa jautājumi, uz kuriem dalībniekam pašam ir jāieraksta atbilde. Viktorīna notiek no 7. maija līdz 20. maija plkst. 23.59.

Rezultāti un balvas: Pieci dalībnieki, kuri būs snieguši pareizas atbildes visiem jautājumiem, saņems pārsteiguma balvas no Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas un Latgales Centrālās bibliotēkas. Ja pareizo atbilžu iesniedzēju būs vairāk nekā pieci, balvu ieguvēji tiks noteikti, izmantojot nejaušas izvēles rīku platformā Random.org (True Random Number Generator). Uzvarētāju vārdi tiks publicēti Latgales Centrālās bibliotēkas tīmekļa vietnē www.lcb.lv un Facebook lapā 21. maijā.

Aicinām kopīgi svinēt Eiropas dienu un apliecināt savas zināšanas par Eiropas Savienību!

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas
Lietotāju apkalpošanas nodaļas vadītāja
Jeļena Dusjavičiene
65426422
jelena.dusjaviciene@lcb.lv
www.facebook.com/lcb.lv