⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Eduarda Ļitvinovska ceļojošā fotoizstāde bibliotēkā

Eduarda Ļitvinovska ceļojošā fotoizstāde bibliotēkā
01.02.2022

Līdz  26. februārim Latgales Centrālās bibliotēkas Daiļliteratūras un Nozaru literatūras sektoros (Daugavpilī, Rīgas ielā 22a, 2. stāvā) skatāma Eduarda Ļitvinovska ceļojošā fotoizstāde “Daugavpils baltkrievu skatiens” (baltkr. val. – Беларускі позірк Даўгаўпілса), kuras norisi atbalsta Daugavpils Baltkrievu kultūras centrs.

Eduards Ļitvinovskis ir jauns un perspektīvs fotomākslinieks. Aizraušanās ar fotografēšanu aizsākusies pirms trim gadiem. Būdams aktīvs un mērķtiecīgs cilvēks, Eduards jau pabeidzis dažādus profesionālos fotografēšanas kursus un šobrīd izmēģina savas prasmes dažādās tehnikās un virzienos. “Daugavpils baltkrievu skatiens” ir viņa pirmā fotogrāfiju personālizstāde. Sākotnēji tā bija skatāma XI Starptautiskā tautas kultūras festivāla “Baltkrievu gadatirgus Daugavpilī” ietvaros 2021. gada septembrī, pēc tam viesojusies vairākās Baltkrievijas pilsētās.

Izstādes autors ir dzimis Daugavpilī 1987. gadā, no tēva puses viņa saknes meklējamas Baltkrievijā, Gomeļas apgabalā. Daudzus gadus cieši sadarbojas ar Daugavpils Baltkrievu kultūras centru (BKC), kā brīvprātīgais palīdzot pasākumu un festivālu norisē.

Eduards ar iedvesmu iesaistījās BKC projektā “Daugavpils baltkrievu skatiens”, kura ideja bija apvienot vietējos baltkrievus vienotā fotosesijā – iemūžināt viņus tautastērpos skaistajā Latgales dabā dažādos gadalaikos. Projekta vēstījums: mēs, baltkrievi, esam dažādi, esam citādi, un esam daļa no šīs pilsētas un valsts.

Veidojot projekta fotogrāfijas, Eduardam izdevās viss iecerētais – noķert neatkārtojamo skatiena maģiju, ikvienam atrast pilnīgi atšķirīgu vietu fotografēšanai, parādīt baltkrievu tautastērpu bagātību un daudzveidību, atainot Daugavpils un tās apkārtnes ainavas.

Izstāde “Daugavpils baltkrievu skatiens” ir pieejama Latgales Centrālās bibliotēkas Daiļliteratūras un Nozaru literatūras sektoros līdz 26. februārim, ievērojot epidemioloģiskās drošības pasākumus.

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas
sabiedrisko attiecību vadītāja
Jana Konopecka
654 76345
jana.konopecka@lcb.lv
www.facebook.com/lcb.lv