⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Dzejas dienās Daugavpilī viesosies dzejniece un ilustratore Lote Vilma Vītiņa

Dzejas dienās Daugavpilī viesosies dzejniece un ilustratore Lote Vilma Vītiņa
29.08.2022

Piektdien, 9. septembrī, plkst. 12.30 Latgales Centrālās bibliotēkas Ģimenes digitālo aktivitāšu centrā (Rīgas ielā 22a, Daugavpilī) notiks tikšanās ar dzejnieci un ilustratori Loti Vilmu Vītiņu. Interesenti tiek aicināti uz sarunu par dzejas un ilustrāciju radīšanas procesu un jaunāko dzejprozas krājumu “Ūdenstornis”. Tikšanos atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds projekta “Tiekamies bibliotēkā! Bērnu rakstnieki Daugavpilī” 3. kārtā.

Lote Vilma Vītiņa studējusi glezniecību, rakstījusi izstāžu recenzijas, kā arī organizējusi dzejas lasījumus tumsā. 2019. gadā klajā nāca autores uzrakstītā un ilustrētā bilžu grāmata bērniem “Dzejnieks un smarža” (par to saņemta Jāņa Baltvilka balva). Grāmatā paslēpts arī kāds īpašs pārsteigums lasītāju deguniem, kuru var izsmaržot ne tikai iztēlē, bet arī pa īstam.

2020. gadā tika izdots debijas dzejas krājums “Meitene”. Tajā tiek runāts par cilvēka attiecībām ar laiku. Būtiska loma ir saspēlei starp vārdu un klusumu. Par šī krājuma dzejas tapšanu autore atklāj: “Arvien vairāk saprotu, ka ir svarīgi ieguldīt darbu un atbrīvot laiku, lai varētu radīt. Jo vairāk tu to dari, jo vairāk atnāk iedvesma.”

Dzejnieces jaunākā izdotā dzejprozas grāmata jauniešiem – “Ūdenstornis”. Tajā vienlīdz svarīgs ir gan teksts, gan ilustrācijas – tušas zīmējumi, īsas komiksu epizodes. Tas viss veido vienotu kopumu – meitenes dienasgrāmatai līdzīgu vēstījumu pirmajā personā. 2022. gadā grāmata ir iekļauta Latvijas Nacionālās bibliotēkas lasītveicināšanas programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” kolekcijas vecumgrupā 15+.

Autores dzejoļi ir publicēti dzejas antoloģijā “Kā pārvarēt niezi galvaskausā” un dzejas krājumā “Monta Kroma. Re:”. Lotes Vilmas dzeja lasāma arī portālos “Punctum” un “Satori”.

Pasākumu publicitātes vajadzībām to laikā var tikt veikta filmēšana un fotografēšana.

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles
Bērnu bibliotēkas “Zīlīte” vadītāja
Dace Jakovele
654 21750
dace.jakovele@lcb.lv
facebook.com/lcb.Bernu.biblioteka