⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Dzejas dienas 2022 Daugavpils bibliotēkās

Dzejas dienas 2022 Daugavpils bibliotēkās
30.08.2022

Jau vairākus gadu desmitus septembrī tiek atzīmētas Dzejas dienas. Tradicionāli arī Latgales Centrālā bibliotēka (LCB) un filiāles aicina daugavpiliešus un pilsētas viesus iesaistīties Dzejas dienu norisēs, piedāvājot plašu pasākumu programmu ne tikai bērniem un jauniešiem, bet arī pieaugušajiem. Pasākumu apmeklētajiem būs iespēja tikties ar dzejniekiem, radoši līdzdarboties un baudīt dzejas daudzveidību.

No 6. septembra līdz 31. oktobrim LCB filiālē Ceriņu bibliotēkā (Lauska ielā 16) skatāma fotoizstāde “Rainis un fotogrāfija”, kurā fotogrāfi no visas Latvijas iemūžināja Raiņa dzeju fotogrāfijās. Izstāde tapusi projekta “Rainis un fotogrāfija” ietvaros, ko 2020. gadā īstenoja biedrība Tautas fotostudija “Ezerzeme – F” sadarbībā ar Raiņa māju Berķenelē.

7. septembrī plkst. 17.00 LCB Ģimenes digitālo aktivitāšu centrs (Rīgas ielā 22a, 1. stāvā) aicina jaunos dzejas autorus uz neformālu tikšanos, kurā būs iespēja lasīt savu dzeju, iepazīties ar citiem jaunajiem autoriem un apspriest dzejas radīšanas procesu un iedvesmas gūšanu savai daiļradei. Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.

Savukārt Dzejas dienu kulminācija notiks 9. septembrī, kur visas dienas garumā iedzīvotājiem tiks piedāvātas dažādas aktivitātes:

  • visas dienas garumā LCB Ģimenes digitālo aktivitāšu centra apmeklētājiem būs iespēja piedalīties radošajās dzejrades darbnīcās;
  • plkst. 12.30 skolas vecuma bērni tiek aicināti uz LCB Ģimenes digitālo aktivitāšu centru, kur notiks literāra tikšanās ar dzejnieci un ilustratori Loti Vilmu Vītiņu;
  • plkst. 16.00 sadarbībā ar Daugavpils pilsētas pašvaldības Kultūras pārvaldi tiks atklāts ikgadējā krājuma “Dzejas dienas” 32. laidiens;
  • savukārt dienas noslēgumā, plkst. 19.00, Latgales Centrālā bibliotēka aicina piedalīties biedrības “Tukuma Literātu apvienība” Dzejas dienu akcijā “Sirds uz perona”. Akcijas dalībnieki lasa brīvi izvēlētu dzeju, kas atbilst tēmai – miers pasaulē, sevī. Perona burvība – dzeju nelasa dzejnieki, bet paši peronisti. Akcijas norises vieta – pie Daugavpils dzelzceļa stacijas (Stacijas ielā 44), ievērojot drošības pasākumus.

Tāpat arī Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles aicina uz tikšanos ar vietējiem dzejniekiem:

  • 10. septembrī plkst. 10.00 LCB filiāle Piekrastes bibliotēka (Aveņu ielā 40) ielūdz uz literāru tikšanos “Dzejas rindas nāk no dzīves” kopā ar vietējiem dzejniekiem, lai ieklausītos dzejas lasījumos un iepazītos ar autoru jaunāko dzeju;
  • savukārt 17. septembrī plkst. 14.00 LCB filiālē Jaunbūves bibliotēkā (18. novembra ielā 161) notiks rudenīga satikšanās “Pie tējas tasītes par dzeju, rudeni un jūtām” ar Daugavpils dzejniekiem;
  • 23. septembrī plkst. 16.00 LCB filiāle Ceriņu bibliotēka (Lauska ielā 16) aicina uz radošu tikšanos ar Daugavpils Krievu kultūras centra dzejniecēm Gaļinu Ivanovu un Nataļju Kožanovu.

LCB ASV Informācijas centrs no 5. līdz 11. septembrim aicina piedalīties akcijā “Compose poem” (latv. – saceri dzejoli), kurā jāizveido dzejolis, kura rindu pirmie burti veido vārdu. Akcija noritēs ASV Informācijas centra Facebook lapā.

Gan Latgales Centrālā bibliotēka, gan tās filiāles visa vecuma skolēnu klašu grupām ir sagatavojušas saistošas bibliotekārās stundas un tematiskus pasākumus, kuros būs iespēja uzzināt par Dzejas dienu tradīcijām, literatūras un dzejas daudzajām šķautnēm.

“Dzejas dienas 2022” Daugavpilī rīko un atbalsta Daugavpils pilsētas pašvaldība, Daugavpils pilsētas pašvaldības Kultūras pārvalde, Latgales Centrālā bibliotēka.

Informējam, ka Dzejas dienu pasākumi tiek fotografēti un filmēti publicitātes un vēsturiskām vajadzībām.

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas
sabiedrisko attiecību speciālists
Dāvis Greļevskis
654 76345
davis.grelevskis@lcb.lv
www.facebook.com/lcb.lv