⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Dzejas dienas 2021 Latgales Centrālajā bibliotēkā un filiālēs

Dzejas dienas 2021 Latgales Centrālajā bibliotēkā un filiālēs
02.09.2021

Ar pirmajām rudens lapām iekrāsojas septembris, un visā Latvijā tiek atzīmētas Dzejas dienas. Sekojot vadmotīvam “REDZI, DZIRDI – DZEJA DZĪVO!”, Latgales Centrālā bibliotēka (LCB) un filiāles no 6. līdz 11. septembrim piedāvā daudzveidīgu pasākumu programmu, kas palīdzēs atklāt un iepazīt dzejas pasaules plašumus.

LCB Ģimenes digitālo aktivitāšu centrs (Rīgas ielā 22a, 1.stāvā) ir sagatavojis saistošu piedāvājumu dažādām iedzīvotāju grupām:

– no 6. līdz 11. septembrim norisināsies radošās darbnīcas “Dzejas konstruktors” visiem interesentiem;
– no 9. līdz 11. septembrim centra telpas piepildīs vietējo autoru, jauno dzejnieku un klasiķu dzejas skanējumi;
– 9. septembrī plkst. 18.00 sadarbībā ar Daugavpils pilsētas pašvaldības Kultūras pārvaldi tiks atklāts ikgadējā krājuma “Dzejas dienas” 31. laidiens;
– no 6. līdz 30. septembrim skolas vecuma bērniem būs pieejams interaktīvs bibliotekāra stāstījums par latviešu autoriem un dzeju, kura saturs tiks pielāgots vecumposmam;
– līdz 30. septembrim centrā skatāma Rīgas Centrālās bibliotēkas ceļojošā izstāde “100 grāmatas bērniem”.

LCB ASV Informācijas centrs no 6. līdz 11. septembrim aicina piedalīties akcijā “Shape poem” (latv. – vizualizē dzeju), kurā interesantā veidā jāvizualizē savs dzejolis. Akcija noritēs ASV Informācijas centra Facebook lapā.

LCB filiāle Piekrastes bibliotēka 11. septembrī plkst. 10.00 ielūdz visus dzejas cienītājus uz tiešsaistes sarunu ar dzejnieci Olgu Larionovu, savukārt LCB filiāle Bērnu bibliotēka “Zīlīte” (Mihoelsa ielā 58) apmeklētājiem piedāvā radošas darbnīcas un Dzejas dienām veltītu foto stūrīti.

Gan Latgales Centrālā bibliotēka, gan tās filiāles visa vecuma skolēnu klašu grupām ir sagatavojušas saistošas bibliotekārās stundas un tematiskus pasākumus, kuros būs iespēja uzzināt par Dzejas dienu tradīcijām, sastapt dzejniekus un iepazīt dzejas daudzveidību.

Visi Dzejas dienu pasākumi tiks rīkoti atbilstoši šobrīd spēkā esošajiem epidemioloģiskās drošības noteikumiem.

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas
sabiedrisko attiecību speciālists
Dāvis Greļevskis
654 76345
davis.grelevskis@lcb.lv
https://www.facebook.com/lcb.lv