⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

“Dzejas dienas 2019” Daugavpils bibliotēkās

“Dzejas dienas 2019” Daugavpils bibliotēkās
03.09.2019

Latgales Centrālā bibliotēka un filiāles no 9. līdz 14. septembrim piedāvā plašu Dzejas dienu pasākumu programmu dažādu paaudžu lasītājiem. Gaidāmas literāras tikšanās pieaugušajiem un bērniem ar populārajām latviešu autorēm Ingu Gaili un Inesi Zanderi, kā arī ar Daugavpils un novada dzejniekiem, dzejas stundas dažāda vecuma skolēnu grupām un bagātīgs literatūras izstāžu klāsts.

Dzejas dienu centrālais sarīkojums Latgales Centrālajā bibliotēkā (LCB) notiks ceturtdien, 12. septembrī, plkst. 12.00. Literatūras cienītāji tiek aicināti uz tikšanos ar populāro latviešu dzejnieci un prozaiķi Ingu Gaili sarunai par dzeju, lasīšanu un rakstīšanu, kā arī autores jaunāko īsprozas krājumu “Piena ceļi”, kurš pērn iznācis apgādā “Mansards” un guvis gan lasītāju, gan kritiķu atzinību. Ingas Gailes viesošanos Daugavpilī atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds projekta “Dialogs. Rakstnieki Daugavpilī” 5. kārtas ietvaros.

Sestdien, 14. septembrī, plkst. 11.00 LCB filiālē Bērnu bibliotēkā “Zīlīte” viesosies Inese Zandere – dzejniece, publiciste, redaktore, bērnu literatūras izdevēja un brīnišķīgu bērnu grāmatu autore. Uz pasākumu aicināti lieli un mazi grāmatmīļi un bibliotēkas draugi, lai tiktos ar autori un risinātu sarunu par dzejas radīšanu, lasīšanu un baudīšanu. Autores viesošanos Daugavpilī atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds Latgales Centrālās bibliotēkas projekta “Tiekamies bibliotēkā! Bērnu rakstnieki Daugavpilī” ietvaros.

Vairākus pārsteigumus lasītājiem Dzejas dienās sarūpējušas arī pārējās LCB filiāles. Notiks dzejai veltītas bibliotekārās stundas bērniem un jauniešiem, skanēs dzejas lasījumi. Piekrastes bibliotēka rīkos tikšanos ar Daugavpilī dzīvojošo dzejnieci un dziesminieci Jeļenu Figurinu, Pārdaugavas bibliotēkā lasītājus gaidīs dzejniece Egita Terēze Jonāne, savukārt Ceriņu bibliotēka gatavo tikšanās ar vēl divām mūsu novada dzejniecēm – Ludmilu Idzāni un Natāliju Leončuku. Iespēju satikt vietējo autoru piedāvās arī Jaunbūves bibliotēka, kur paredzēta tikšanās ar dzejnieku Zenonu Vojevodski.

Gan LCB, gan filiālēs visa mēneša garumā būs skatāmas arī Dzejas dienām veltītas literatūras izstādes, kurās eksponētie iespieddarbi būs pieejami gan baudīšanai uz vietas, bibliotēkā, gan ņemšanai līdzi uz mājām.

Pilna informācija par Dzejas dienu norisi Daugavpils publiskajās bibliotēkās pieejama pasākumu programmā.

Dzejas dienu pasākumu publicitātes vajadzībām to laikā var tikt veikta filmēšana un fotografēšana.

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas
sabiedrisko attiecību vadītāja
Inga Gedžūne
65476345
inga.gedzune@lcb.lv
www.facebook.com/lcb.lv