⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Drošāka interneta diena Latgales Centrālajā bibliotēkā un filiālēs

Drošāka interneta diena Latgales Centrālajā bibliotēkā un filiālēs
02.02.2021

Katru gadu februāra sākumā Latgales Centrālā bibliotēka un filiāles iesaistās Vispasaules Drošāka interneta dienas aktivitātēs, piedāvājot skolēnu grupām pilnveidot zināšanas par informācijas tehnoloģiju lietošanu, drošību tīmeklī un netiķeti. Šī gada pasākumu tēmas skar viedierīču drošību, lietotņu izmantošanu un personīgās informācijas glabāšanu un aizsardzību. 9. februārī, Vispasaules Drošāka interneta dienā (DID), vairāk nekā 170 valstīs iedzīvotāji tiks aicināti aizdomāties par to, kā katrs rūpējamies par savu drošību internetā un kāds ir mūsu ieguldījums, veidojot labāku interneta vidi.

Latvijas Drošāka interneta centrs jau 16. gadu Vispasaules Drošāka interneta dienā organizēs virkni aktivitāšu dažādām vecuma grupām. Sākumskolas skolēniem būs pieejamas mācību īsfilmas “Vaifija interneta alfabēts” – par drošību un pieklājīgu uzvedību internetā, jēgpilnu tehnoloģiju lietošanu, kritisko domāšanu un darbu ar informāciju. 13-18 gadus veci jaunieši aicināti pieteikties dalībai Latvijas Drošāka interneta centra Jauniešu padomē. Norisināsies arī tiešsaistes viktorīna par drošību internetā, kurā spēkiem mēroties varēs ne tikai skolēni, bet arī pieaugušie. Turklāt Latvijas Drošāka interneta centra mājaslapā ir apkopots izglītojošu materiālu klāsts bērniem, jauniešiem un vecākiem, lai visi kopā varētu atzīmēt Drošāka interneta dienu.

Latgales Centrālā bibliotēka un filiāles pamatskolas skolēnu grupām no 9. februāra piedāvās izglītojošus tiešsaistes pasākumus ar vadmotīvu “Drošāks internets sākas ar tevi!”. Tiks pilnveidotas skolēnu zināšanas par drošu interneta lietošanu, viedierīču un lietotņu izmantošanu, par uzvedību tīmeklī jeb netiķeti, kā arī datu glabāšanu un sociālo mediju saturu. Pasākumu dalībnieki tiks informēti, kā pasargāt sevi un būt drošam, izmantojot mūsdienu piedāvātās komunikācijas un izklaides iespējas.

Pasākumu programma pieejama šeit. Aicinām skolotājus pieteikt savas klases!

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas
sistēmbibliotekāre
Valentīna Kezika
valentina.kezika@lcb.lv
www.facebook.com/lcb.lv