⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Drošāka interneta diena Latgales Centrālajā bibliotēkā un filiālēs

Drošāka interneta diena Latgales Centrālajā bibliotēkā un filiālēs
02.02.2022

Februāra sākumā vairāk nekā 170 valstīs tiks atzīmēta Vispasaules Drošāka interneta diena ar saukli “Drošāks internets sākas ar tevi!”. Šogad iedzīvotāji tiek aicināti aizdomāties par to, kā katrs rūpējamies par savu drošību internetā un kāds ir mūsu ieguldījums, veidojot labāku interneta vidi. Tradicionāli arī Latgales Centrālā bibliotēka un filiāles iesaistās Vispasaules Drošāka interneta dienas norisēs un piedāvā tiešsaistes pasākumu programmu.

No 8. februāra Latgales Centrālā bibliotēka un filiāles piedāvā izglītojošus tiešsaistes pasākumus pamatskolas skolēnu grupām. Skolēniem būs iespēja pilnveidot zināšanas par drošu interneta lietošanu, viedierīču un lietotņu izmantošanu, uzvedību tīmeklī jeb netiķeti, kā arī personīgo datu glabāšanu. Pasākuma dalībnieki tiks aicināti iesaistīties diskusijā par sociālajos medijos sastopamo saturu, to kritiski izvērtējot.

Latgales Centrālās bibliotēka un tās filiāles aicina skolotājus pieteikt skolēnu grupas uz daudzveidīgiem un izzinošiem tematiskajiem pasākumiem!

Latvijas Drošāka interneta centrs jau 16. gadu Vispasaules Drošāka interneta dienā organizēs virkni aktivitāšu dažādām vecuma grupām. Šā gada fokusā ir Sociālā kampaņa “Bīstamā draudzība internetā”, kuras mērķis ir aktualizēt risku bērniem kļūt par pavedināšanas upuriem internetā. Centra mājaslapā ir pieejams izglītojošu materiālu apkopojums bērniem, jauniešiem un vecākiem, lai visi kopā varētu atzīmēt Drošāka interneta dienu.

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas
Ģimenes digitālo aktivitāšu centra vadītājs
Raivis Mileiko
www.facebook.com/digicentrs/
www.lcb.lv/digicentrs