⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Digitālā nedēļa Daugavpils publiskajās bibliotēkās

Digitālā nedēļa Daugavpils publiskajās bibliotēkās
14.03.2022

PAPILDINĀTS: 18.03.2022.

21. martā Latvijā sāksies ikgadējā Eiropas Digitālā nedēļa. Tajā īpaša uzmanība tiks veltīta informācijas un komunikācijas tehnoloģiju nozares karjeras iespējām, kā arī jaunu digitālo prasmju apguvei. Šim mērķim Latgales Centrālā bibliotēka un tās filiāles ir sagatavojušas izglītojošu pasākumu programmu skolēnu grupām. Tāpat norisināsies vairāki pasākumi pieaugušo auditorijai.

22. martā Latgales Centrālās bibliotēkas Ģimenes digitālo aktivitāšu centrs rīkos uzņēmējdarbībai veltītu darbnīcu Daugavpils Valsts ģimnāzijas jauniešiem. Tā sasaucas ar Digitālās nedēļas otrās dienas tematu "Prasmes biznesam un nodarbinātībai", un tiek piedāvāta sadarbībā ar Cēsu digitālo centru. Darbnīcas gaitā jaunieši iepazīsies ar bezmaksas rīkiem uzņēmējdarbībai, mācīsies aprēķināt pašizmaksu vienkāršiem produktiem un šo aprēķinu kopīgošanu ar kolēģiem, lai varētu strādātu kopā, kā arī gūs praktisku ieskatu par izklājlapu izmantošanas iespējām sava biznesa uzsākšanai.

24. martā Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centrā sadarbībā ar biedrību "New East" un Ziemeļvalstu Ministru padomes biroju Latvijā norisināsies pratības darbnīca "Media Lab > TikTok", kas paredzēta jauniešiem, mediju darbiniekiem un jaunajiem komunikācijas speciālistiem. Pasākuma dalībniekiem būs iespēja noskaidrot, kas ir algoritmi, kā tie darbojas sociālajos medijos un kā tie ietekmē indivīda ikdienu un pieredzi, izmantojot tieši TikTok platformu. Vietu skaits ir ierobežots, pieteikšanās līdz 22. martam. Plašāka informācija – šeit.

25. martā Latgales Centrālās bibliotēkas darbinieki apgūs medicīnas informācijas pratību. Tas ir īpaši būtiski, jo medijos publicētā informācija, kas saistās ar veselību, nereti ir zemas kvalitātes un ticamības, bieži vien ir manāmas pseidoziņas. Tādēļ ir tik svarīgi orientēties informācijas meklēšanas līdzekļos un apgūt informācijas meklēšanas paņēmienus. Pasākuma ietvaros tiks skaidrota medicīnas informācijas pratības būtība un apskatīti uzticami informācijas resursi. Dalībnieki tiks iepazīstināti ar digitālajās datubāzēs pielietojamiem informācijas meklēšanas veidiem un rīkiem, meklēšanas rezultāšu paplašināšanas un sašaurināšanas paņēmieniem. Detalizēti tiks apskatītas zinātnisko rakstu meklēšanas iespējas brīvi pieejamajā pasaules citējamo biomedicīnas žurnālu publikāciju vietnē PubMed.

Digitālajā nedēļā un līdz pat 31. martam bibliotēkās tiks piedāvāti tematiski pasākumi un bibliotekārās stundas 5.–12. klašu skolēnu grupām. Pasākumu dalībnieki tiks iepazīstināti ar dažādām tēmām – no bibliotēkas piedāvāto datubāzu un e-resursu plašā klāsta līdz informācijpratībai un kritiskajai domāšanai. Pasākumi būs pieejami gan klātienē, gan attālināti.

Digitālā nedēļa tiek organizēta Eiropas kampaņas ALL Digital Weeks 2022 ietvaros un šogad notiek Latvijā jau 13. reizi. To rīko Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija sadarbībā ar Latvijas Digitālo prasmju partnerības dalībniekiem. Plašāka informācija eprasmes.lv.

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas
Ģimenes digitālo aktivitāšu centra vadītājs
Raivis Mileiko
654 49090
raivis.mileiko@lcb.lv
www.facebook.com/digicentrs