⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Digicentra logos skatāma Ziemeļvalstu literatūras nedēļas 25 gadu jubilejai veltīta izstāde

Digicentra logos skatāma Ziemeļvalstu literatūras nedēļas 25 gadu jubilejai veltīta izstāde
04.04.2022

Sagaidot 2022. gada Bibliotēku nedēļu, līdz 28. aprīlim Latgales Centrālās bibliotēkas Ģimenes digitālo aktivitāšu centra logos (Rīgas ielā 22a, pie ieejas bibliotēkā no Ģimnāzijas ielas) ir skatāma izstāde “Ziemeļvalstu literatūras nedēļa Latvijā”. Tā sniedz atskatu uz literatūras nedēļas 25 gadiem un tēmām.

Ziemeļvalstu Literatūras nedēļa (sākotnēji saukta par Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļu) Ziemeļvalstīs aizsākās 1997. gadā, Latvijā – 1998. gadā. Tās mērķis ir popularizēt Ziemeļvalstu literatūru, radīt lasītprieku, kā arī veicināt solidaritāti un sadarbību citādā, aizraujošā veidā.

Ziemeļvalstu literatūras nedēļa notiek novembrī, kad mūsu reģionā dienas ir vistumšākās. Noteiktā laikā, aizdedzot sveces, Ziemeļvalstīs, Baltijas valstīs un citās ar Ziemeļvalstīm saistītās iestādēs visā pasaulē tiek lasīta viena un tā pati Ziemeļvalstu literatūra, kas tiek īpaši izvēlēta atbilstoši katra gada tēmai. Bibliotēkās, skolās un citās kultūras iestādēs no rīta tiek rīkoti lasījumi bērniem un jauniešiem, bet vakarā, krēslas stundā, – pieaugušajiem. Šajā nedēļā norisinās ne tikai lasījumi, bet arī izstādes, diskusijas un dažādi kultūras pasākumi.

Par godu Ziemeļvalstu Ministru padomes biroja Latvijā 30 gadu jubilejai pērn tapa informatīvi ilustratīva izstāde par Ziemeļvalstu literatūras nedēļu, kurai savukārt apritēja 25. gadskārta, akcentējot to kā izcilu sadarbības piemēru starp Ziemeļvalstīm un Baltijas valstīm. Tagad izstāde apskatāma arī Daugavpilī – Latgales Centrālās bibliotēkas Ģimenes digitālo aktivitāšu centra logos – līdz 28. aprīlim. Aicinām aplūkot!

Ziemeļvalstu Literatūras nedēļa ir projekts, ko Ziemeļvalstīs administrē Biedrības Norden asociācija (Foreningen Norden Forbund), bet Latvijā – Ziemeļu Ministru padomes birojs, iesaistot arī Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu Literatūras centru.

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas
sabiedrisko attiecību vadītāja
Jana Konopecka
654 76345
jana.konopecka@lcb.lv
www.facebook.com/lcb.lv