⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Diānas Pamakštes fotoizstāde “Sieviete pavasarī”

Diānas Pamakštes fotoizstāde “Sieviete pavasarī”
28.02.2023

10. martā plkst. 15.00 Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centrā (Rīgas ielā 22a, 2. stāvā) tiks atklāta Diānas Pamakštes fotoizstāde “Sieviete pavasarī”. Skatītājiem būs iespēja apskatīt digitālās fotogrāfijas, kas uzņemtas dabiskā apgaismojumā.

Diāna Pamakšte dzimusi Daugavpilī, bet 2011. gadā pēc skolas absolvēšanas aizbrauca un Lielbritāniju, jo tur dzīvoja viņas vecāki. Viņa vēlējas iegūt augstāko izglītību, studēt fotogrāfijas vēsturi un satikt fotogrāfus Anglijā, lai smelties jaunā pieredzē.

2015. gadā māksliniece beidza mākslas un dizaina kursu Herefordas Mākslas koledžā, tad iestājās Birmingemas Universitātē, fotogrāfijas kursā (Vizuālā komunikācija: Fotogrāfija), kuru absolvēja 2018. gadā un ieguva bakalaura grādu.

Par savas radošās darbības sākumu uzskata laiku, kad 2012. gadā uzsāka mākslas studijas koledžā.

Izstādes autore uzsver: "Šī ir fotogrāfiju sērija – sieviešu portreti, kas uzņemti pavasara sezonā. Man pavasaris asociējas ne tik daudz ar gadalaiku maiņu, bet gan ar jaunu sākumu, ar dzīvi un visa apkārtējā lēnu atdzimšanu. Vispirms tā ir gaisma, tad dzīvības parādīšanās – ziedi. Sieviete ir galvenā varone, kas personificē pavasari, maigumu, harmoniju ar sevi un maigo saules gaismu. Katrā no izvēlētajiem kadriem ir mierīgums, mirkļa harmonija un maiga silta gaisma."

Diānas Pamakštes fotogrāfijas darbu izstāde “Sieviete pavasarī” skatāma Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centrā no 1. marta līdz 30. aprīlim.

Izstādes atklāšanas laikā publicitātes vajadzībām var tikt veikta filmēšana un fotografēšana.

 

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas
sabiedrisko attiecību speciāliste
Vita Vērdiņa
654 76345
vita.verdina@lcb.lv