⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Decembra mākslas izstādes Latgales Centrālās bibliotēkas filiālēs

Decembra mākslas izstādes Latgales Centrālās bibliotēkas filiālēs
30.11.2023

Latgales Centrālās bibliotēkas (LCB) filiāles decembrī aicina pilsētas iedzīvotājus un viesus apskatīt vairākas  mākslas izstādes.

No 1. decembra līdz 12. janvārim LCB filiālē Piekrastes bibliotēkā (Aveņu ielā 40) skatāmas izstādes “Uzšuj sapni” un “No sirds uz sirdi”.

Izstādē “Uzšuj sapni” ir aplūkojamas LCB IT nodaļas sistēmbibliotekāres Tatjanas Tukānes izšūtās gleznas. Krustdūriena tehnikā tapušajos darbos ir attēlotas ainavas, bērni un sižetiskas kompozīcijas, kas pārsteidz ar krāsu gammu un smalkumu. Ar izšūšanu Tatjana aizraujas jau sen un tā ir kļuvusi par viņas iemīļotāko nodarbi. Pati autore atzīmē: “Katrs darbiņš ir stāsts par kaut kādu manu sapni vai vēlēšanās”.

Dāvināto gleznu izstāde “No sirds uz sirdi” atbild uz jautājumu, kā radīt gaišu noskaņu Ziemassvētku gaidīšanas laikā? Vienkārši! Dalīties savā priekā ar citiem. Daugavpils amatiermākslinieku dāvinātās gleznas, kas radītas ar gaišām domām un sirds siltumu, arī šogad priecē bibliotēkas apmeklētājus.

Līdz 29.decembrim LCB filiālē Ceriņu bibliotēkā (Lauska ielā 16) skatāma Biedrības “Stāstnīca” fotoizstāde “Industriālā Daugavpils”.

Biedrība “Stāstnīca” realizē projektu “Industriālās apkaimes ainas”. Augustā tika organizēta iespēja fotografēt dažos Daugavpils uzņēmumos (East Metal, Latgales alus u.c.), lai piefiksētu 21. gadsimta profesijas, “noķertu” atmosfēru, iemūžinātu industriālo vidi. Katrā uzņēmumā darbojās 2 – 5 fotogrāfi, kuru uzdevumi bija parādīt skatītājam – profesiju, procesu, kā arī produkciju un vidi, kur tiek ražots.

LCB filiālē Jaunbūves bibliotēkā (18. novembra ielā 161, 2. stāvā) skatāmas divas izstādes. Līdz 16. decembrim aplūkojama rokdarbnieces Lidijas Mideres rokdarbu izstāde “Dabas skati audeklā”. Bibliotēkas apmeklētāju uzmanībai tiek piedāvātas krustdūriena tehnikā veidotas gleznas, etnogrāfiskie cimdi un zeķes.

Tāpat līdz 16. decembrim Jaunbūves bibliotēka aicina apmeklēt Mihaila Viņņicka gleznu izstādi “Pilsētas arhitektūras sižeti”. Radošajos darbos atspoguļoti Daugavpils skati, Rīgas un citu pilsētu arhitektūra.

No 5. decembra līdz 31. janvārim  LCB filiālē Pārdaugavas bibliotēkā (Komunālajā ielā 2) būs skatāma Larisas Sergejevas gleznu izstāde “Ielūkoties Grīvā”. Apmeklētājiem tiek piedāvātas eļļas tehnikā gleznotas Daugavpils kreisā krasta dabas ainavas visos gadalaikos, apkaimes vides objekti un nozīmīgās vietas.

Aicinām baudīt mākslu Daugavpils bibliotēkās!


Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālā bibliotēka
654 76345
www.lcb.lv
www.facebook.com/lcb.lv