⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Daugavpils tiks pārstāvēta Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensības Valsts finālā

Daugavpils tiks pārstāvēta Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensības Valsts finālā
20.09.2023

30. septembrī, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē tiks organizēts lasītveicināšanas kampaņas Nacionālā Skaļās lasīšanas sacensība Valsts fināls. Tajā piedalīsies reģionālie lasīšanas čempioni no visiem Latvijas novadiem. Klātienē viņus atbalstīs līdzjutēji – klasesbiedri, vecāki, skolotāji. Daugavpils pilsētu sacensībā pārstāvēs Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas-liceja 6. klases skolniece Jeļizaveta Kuzņecova ar Piretas Raudas grāmatas “Princese pa pastu” fragmenta skaļo lasījumu.

Latvijā Skaļās lasīšanas sacensība notiek jau sesto gadu, iesaistot tajā 5.-6. klašu skolēnus. Latvijas Nacionālā bibliotēka kopā ar Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomi, bibliotēkām un skolām visā Latvijā aicina bērnus piedalīties spraigā daudzpakāpju sacensībā. Ik gadu sacensība notiek trīs posmos: skolu posmā tiek noteikts katras izglītības iestādes labākais lasītājs, reģionālajā posmā – pilsētas vai novada uzvarētājs, bet valsts finālā – visas Latvijas lasīšanas čempions.

Sacensības dalībnieki skaļi lasīs iepriekš sagatavotus daiļdarbu fragmentus, sagatavojot trīs minūšu garu uzstāšanos, tostarp īsu ieskatu par grāmatas izvēli un sižeta izklāstu līdz tai vietai, no kuras tiks sākts lasījums.

Sestdien, 30. septembrī, Jeļizaveta kopā ar klasesbiedriem un skolotāju dosies uz Latvijas Nacionālo bibliotēku Rīgā, kur tiksies reģionālie uzvarētāji no visas Latvijas. Valsts finālā tiks noskaidrots Latvijas Skaļās lasīšanas čempions, kurš uz gadu kļūs par LNB Bērnu direktoru un iegūs ceļojošo balvu savai skolai. Pagājušā gada Valsts fināla sacensību ieraksta video ir pieejams šeit (1. daļa) un šeit (2. daļa).

Turēsim īkšķus par Jeļizavetu!

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles
Bērnu bibliotēkas “Zīlīte” vadītāja
Dace Jakovele
65421750
e-pasts: dace.jakovele@lcb.lv
www.facebook.com/lcb.Bernu.biblioteka