⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Daugavpils tika pārstāvēta Skaļās lasīšanas sacensības Valsts finālā un iegūta speciālbalva

Daugavpils tika pārstāvēta Skaļās lasīšanas sacensības Valsts finālā un iegūta speciālbalva
28.09.2022

24. septembrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē tika organizēts lasītveicināšanas kampaņas “Nacionālā Skaļās lasīšanas sacensība” fināls. Tajā piedalījās 30 reģionālie lasīšanas čempioni. Daugavpili pārstāvēja Daugavpils Saskaņas pamatskolas 6.a klases skolnieks Raivis Bobičs ar fragmentu no somu rakstnieka Timo Parvela grāmatu sērijas “Kepler62” pirmās daļas “Ielūgums”. Apsveicam Raivi ar iegūto žūrijas speciālbalvu.

Latvijā “Nacionālā Skaļās lasīšanas sacensība” notiek jau piekto gadu, iesaistot tajā 5.-6. klašu skolēnus. Šogad spraigajā daudzpakāpju sacensībā, kas vispirms notiek klasē, tad skolā vai bibliotēkā, pēc tam reģionā un noslēgumā – valsts finālā, piedalījās vairāk nekā četri tūkstoši skolēnu.

Sacensības dalībnieki skaļi lasa iepriekš sagatavotus daiļdarbu fragmentus, sagatavojot trīs minūšu garu uzstāšanos, tostarp īsu ieskatu par grāmatas izvēli un sižeta izklāstu līdz tai vietai, no kuras tiks sākts lasījums.

Reģionālo lasīšanas čempionu uzstāšanos vērtēja kompetenta žūrija: dzejniece Ērika Bērziņa, jauniešu medijpratības trenere Ella Hermansone, auto žurnālists Pauls Timrots, literārā aģente Santa Raciņa no apgāda “Zvaigzne ABC” un LNB Attīstības departamenta direktore Katrīna Kukaine. 

Valsts finālā bija pārstāvēta bērnu literatūras klasika un mūsdienu autoru darbi, latviešu oriģinālliteratūra un ārzemju daiļdarbu tulkojumi: Astrida Lindgrēne “Brālītis un Karlsons, kas dzīvo uz jumta”, Antuāns de Sent Ekziperī “Mazais princis”, Ulfs Starks “Bēguļi”, Juris Zvirgzdiņš “Konteineru meitenīte Rudīte”, Dzintars Tilaks “Šausmiņa”, Luīze Pastore “Laimes bērni” u.c.

Sīvā 30 dalībnieku konkurencē Raivis ieguva auto žurnālista Paula Timrota speciālbalvu.

Uzvaru un ceļojošo balvu savai skolai izcīnīja Ventspils Centra sākumskolas skolnieks Gustavs Liepājnieks, kurš lasīja fragmentu no Imanta Ziedoņa “Zaļās pasakas”. Sacensības uzvarētājs uz gadu kļūst arī par Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu direktoru.

Sirsnīgs paldies Daugavpils reģionālajam čempionam Raivim Bobičam par piedalīšanos un drosmi, skolotājai Lolitai Ratkevičai, Raivja vecākiem un klasesbiedriem, kā arī visai Daugavpils Saskaņas pamatskolas saimei par sadarbību un atbalstu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles
Bērnu bibliotēkas “Zīlīte”
vadītāja Dace Jakovele
Tālr.: 65421750
e-pasts: dace.jakovele@lcb.lv
www.facebook.com/lcb.Bernu.biblioteka