⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Daugavpils tika pārstāvēta Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensības Valsts finālā

Daugavpils tika pārstāvēta Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensības Valsts finālā
05.10.2021

25. septembrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē tika organizēts lasītveicināšanas kampaņas “Nacionālā Skaļās lasīšanas sacensība” fināls. Tajā piedalījās 30 reģionālie lasīšanas čempioni – 9 zēni un 21 meitene – no visiem Latvijas novadiem. Daugavpils pilsētu pārstāvēja Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas-liceja 6. klases skolniece Anastasija Osipova.

Jau kopš 2017. gada Latvijas Nacionālā bibliotēka kopā ar Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomi, bibliotēkām un skolām visā Latvijā aicina bērnus piedalīties spraigā lasīšanas sacensībā. Skaļā lasīšana ir daudzpakāpju sacensība, kas vispirms notiek klasē, tad skolā vai bibliotēkā, pēc tam reģionā un noslēgumā – valsts finālā. Šogad lasītprieka vēstnešu rindās bija daudzi tūkstoši 5.-6. klašu skolēnu.

Valsts finālā skaļi tika lasīti fragmenti no bērnu literatūras klasikas un mūsdienu autoru darbiem, latviešu oriģinālliteratūras un ārzemju daiļdarbu tulkojumiem: Imants Ziedonis “Krāsainās pasakas”, Džoanna K. Roulinga “Harijs Poters un Filozofu akmens”, Kristīne Olsone “Zombiju drudzis”, Pauls van Lons “Šausmu autobuss”, Agnese Vanaga “Plastmasas huligāni”, Māris Rungulis “Asins lietus”, Dzintars Tilaks “Labo blēņu vasara”, Ieva Samauska “Amariļļa mīļumzeme”, Ēriks Kestners “Divas Lotiņas” u. c.

Reģionālo lasīšanas čempionu uzstāšanos vērtēja grāmatas mīloša un kompetenta žūrija: rakstniece Zane Zusta, izdevēja un redaktore Evija Veide, aktrise Agnese Budovska, mūziķis Atis Auzāns un rakstnieks Osvalds Zebris.

Uzvaru un ceļojošo balvu savai skolai izcīnīja Rīgas Kultūru vidusskolas skolniece Helma Elvīra Križevska. Viņa lasīja fragmentu no Mihaela Endes grāmatas “Momo”. Sacensības uzvarētāja uz gadu kļuvusi arī par Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu direktoru, viņas pienākums ir piedalīties dažādos reprezentācijas pasākumos, vērtēt bērnu literatūru un bibliotēku pakalpojumus, paust savu viedokli medijiem u.tml.

Sirsnīgs paldies Daugavpils pilsētas reģionālajai čempionei Anastasijai Osipovai par skanīgo un emocionālo Džanni Rodari grāmatas “Pasakas pa telefonu” fragmenta lasījumu, skolotājai Anastasijai Seņkovai un visai Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas-liceja saimei par sadarbību un atbalstu.

Lai lasītprieks turpina iedvesmot!

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles
Bērnu bibliotēkas “Zīlīte”
vadītāja Dace Jakovele
Tālr.: 65421750
e-pasts: dace.jakovele@lcb.lv
www.facebook.com/lcb.Bernu.biblioteka