⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Daugavpils publiskās bibliotēkas ver durvis “zaļajā režīmā”

Daugavpils publiskās bibliotēkas ver durvis “zaļajā režīmā”
13.11.2021

Atbilstoši grozījumiem Ministru Kabineta rīkojumā par ārkārtējās situācijas izsludināšanu no 15. novembra Latgales Centrālā bibliotēka (bibliotēkas filiāles – no 16. novembra) atsāk lietotāju apkalpošanu klātienē epidemioloģiski drošā vidē.

Bibliotēkas darbiniekiem un apmeklētājiem ir jābūt Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātam. Bibliotēka garantē, ka apkalpošanu veic darbinieki, kuri atbilst šīm prasībām, un kontrolē apmeklētāju atbilstību – sertifikātu pārbaudei izmanto mobilo lietotni “Covid19Verify” un pārliecinās par apmeklētāja identitāti, lūdzot uzrādīt personu apliecinošu dokumentu – pasi vai ID karti.

Bērnus līdz 12 gadu vecumam bibliotēku aicinām apmeklēt kopā ar pieaugušajiem, kuri var uzrādīt Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu. Bērniem no 12 gadiem jāuzrāda vakcinācijas, pārslimošanas vai testēšanas sertifikāts vai laboratorijas izziņa par pēdējo 72 stundu laikā veiktu skrīninga testu ar negatīvu rezultātu.

Bibliotēkas apmeklētājiem ir jālieto sejas maskas, nosedzot muti un degunu (izņemot bērnus līdz 7 gadu vecumam), jādezinficē rokas un jāievēro savstarpēja divu metru distance (izņemot vienas mājsaimniecības locekļus). Bibliotēkas telpās aizliegts atrasties personām ar elpceļu infekcijas slimības pazīmēm (drudzis, klepus, elpas trūkums), vai ja noteikta pašizolācija, mājas karantīna vai izolācija.

Apmeklētājiem ir pieejami visi bibliotēkas pakalpojumi, tostarp arī maksas pakalpojumi (kopēšana, skenēšana, izdruka). Datoru var izmantot līdz 1 stundai dienā, tiek nodrošināta dezinfekcija pēc katras lietošanas reizes.

Bibliotēka turpina nodrošināt tiešsaistes pakalpojumus un konsultācijas, kā arī bezkontakta grāmatu apmaiņu visiem reģistrētiem bibliotēkas lietotājiem, tostarp, bez vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta.

Pie Vienības nama ēkas (Rīgas ielā 22a, Daugavpilī), blakus ieejai Latgales Centrālajā bibliotēkā no Saules ielas puses, ir izvietota grāmatu nodošanas kaste un grāmatu pakomāts. Grāmatu nodošanas kastē var ievietot visus iespieddarbus, kas saņemti kā Latgales Centrālajā bibliotēkā, tā arī jebkurā no tās filiālēm, savukārt izņemšanai pakomātā pieejami tikai tie izdevumi, kuri atrodas Latgales Centrālās bibliotēkas un ASV Informācijas centra krājumā. Pirms pakomāta izmantošanas lūdzam iepazīties ar tā lietošanas pamācību.

Aicinām sekot līdzi jaunumiem bibliotēkas mājaslapā www.lcb.lv, kā arī LCB un tās filiāļu Facebook lapās, kur pieejama visa aktuālā informācija par bibliotēku darbu un sniegtajiem pakalpojumiem kā klātienē, tā arī attālināti.

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas
sabiedrisko attiecību vadītāja
Jana Konopecka
65426065
jana.konopecka@lcb.lv
www.facebook.com/lcb.lv