⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Daugavpils jaunieši iepazīst amerikāņu daiļliteratūru

Daugavpils jaunieši iepazīst amerikāņu daiļliteratūru
07.05.2019

Amerikāņu oriģinālliteratūras un papīra formāta grāmatu popularizēšana, kā arī Daugavpils lasošo jauniešu apvienošana ir tēmas, kuras katru gadu risina lasīšanas veicināšanas programma vidusskolēniem “Great American Authors” jeb “Dižie amerikāņu autori”. Programmu jau vairākus gadus īsteno Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centrs, Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde un Daugavpils Krievu vidusskola-licejs. Šajā mācību gadā tajā piedalījās četrdesmit jaunieši no vienpadsmit Daugavpils skolām.

Šogad programmai izraudzītais amerikāņu literatūras darbs, kuru jaunieši lasīja oriģinālizdevumā (angļu valodā), bija slavenās autores Džampas Lahiri (Jhumpa Lahiri) grāmata “The Namesake”. Tā vēsta par indiešu izcelsmes amerikāņa dzīves gaitām no dzimšanas līdz trīsdesmit gadu vecumam, atklājot lasītājiem bērna pārdzīvojumus, pusaudža alkas pēc brīvības un jaunieša identitātes meklējumus.

Programmas ietvaros tika rīkoti divi pasākumi – ievadpasākums Latgales Centrālajā bibliotēkā un atskaites pasākums Daugavpils Krievu vidusskolā-licejā. Ievadpasākumā, kurš notika februārī, dalībnieki saņēma grāmatas eksemplārus, kā arī iepazinās ar autores biogrāfiju un apsprieda, kā varētu tikt traktēta viena no grāmatas centrālajām tēmām – cilvēka vārds un identitāte. Aprīlī, izlasījuši grāmatu, dalībnieki pulcējās atkal, lai dalītos iespaidos par izlasīto ar vienaudžiem, pasākuma rīkotājiem un lūgtajiem viesiem.

Programma deva jauniešiem iespēju pilnveidot angļu valodas zināšanas, teksta analīzes, diskutēšanas un publiskas uzstāšanās prasmes, kā arī dāvāja daudz pozitīvu emociju, jaunu iespaidu un atziņu ne vien dalībniekiem, bet arī rīkotājiem. Programmas izskaņā visi dalībnieki saņēma vēl vienu daiļliteratūras grāmatu angļu valodā kā piemiņas dāvanu no ASV Informācijas centra un saldas balvas no Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes.

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas
ASV Informācijas centra koordinatore
Natālija Oševerova
65422483
natalija.oseverova@lcb.lv
www.facebook.com/InfoUSADaugavpils