⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Daugavpils bibliotēkās turpināsies tikšanās ar iemīļotiem bērnu rakstniekiem

Daugavpils bibliotēkās turpināsies tikšanās ar iemīļotiem bērnu rakstniekiem
18.07.2023

Šogad Latgales Centrālā bibliotēka ir ieguvusi Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu ilgtermiņa projekta “Tiekamies bibliotēkā! Bērnu rakstnieki Daugavpilī” 4. kārtai. Projekta gaitā no šī gada augusta līdz 2024. gada maijam Daugavpils publiskajās bibliotēkās tiks rīkotas tikšanās ar sešiem lasītāju iemīļotiem bērnu un jauniešu grāmatu autoriem – Agiju Staku, Lauru Melni, Agnesi Vanagu, Viesturu Ķerus, Lauru Vinogradovu un Rebeku Lukošus.

Projekts “Tiekamies bibliotēkā! Bērnu rakstnieki Daugavpilī” aizsākās 2019. gadā. Tā mērķis ir popularizēt lasīšanas tradīciju un kultūras vērtības literatūrā, iepazīstinot multikulturālās Daugavpils iedzīvotājus ar latviešu bērnu un jauniešu grāmatu autoriem. Tikšanos gaitā tiks iepazīta autoru daiļrade un literatūras radīšanas process.

Pirmā literārā tikšanās projektā tiks organizēta Dzejas dienu ietvaros, 14. septembrī, kad LCB Ģimenes digitālo aktivitāšu centrā viesosies pirmās bērnu komiksu grāmatas “Sunāns breiveibā” latgaliešu rakstu valodā autore, vēsturniece un žurnāliste Laura Melne. Laura strādā latgaliešu kultūras ziņu portālā “Lakuga.lv”, kā ārštata autore – žurnālos “A12”, “I’m perfect”, portālos ReTv.lv un Kroders.lv, ir korektore un literārā redaktore citu autoru darbiem. Komikss “Sunāns breiveibā” ir viņas debija kā grāmatas autorei.

Projekta aktualitātes tiks atspoguļotas bibliotēkas mājaslapā www.lcb.lv un sociālajos tīklos.

Projekts “Tiekamies bibliotēkā! Bērnu rakstnieki Daugavpilī” tiek īstenots ar Valsts kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu.

Informāciju sagatavoja:
projekta vadītāja,
Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles
Bērnu bibliotēkas “Zīlīte”
vadītāja Dace Jakovele
654 21750
dace.jakovele@lcb.lv
facebook.com/lcb.Bernu.biblioteka