⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Daugavpils bibliotēkās palīdzēs izdrukāt Covid-19 sertifikātu

Daugavpils bibliotēkās palīdzēs izdrukāt Covid-19 sertifikātu
20.07.2021

Sākot ar 20. jūliju, iedzīvotājiem, kuriem ikdienā nav pieejami valsts pārvaldes elektroniskie resursi, Covid-19 sertifikātu ar bibliotekāra palīdzību būs iespēja izdrukāt Latgales Centrālajā bibliotēkā un tās filiālēs Daugavpilī.

Jau no 1. jūnija ikvienam iedzīvotājam ir iespēja iegūt digitālu sertifikātu, kas apliecina vakcinācijas pret Covid-19 vai vīrusa pārslimošanas faktu. Savu digitālo Covid-19 sertifikātu ikviens var apskatīt tīmekļvietnē covid19sertifikats.lv, nospiežot pogu “Apskatīt savus sertifikātus” un autentificējoties ar kādu no piedāvātajiem drošas piekļuves rīkiem – internetbanku, eID karti vai mobile ID. Tīmekļvietne piedāvā iespēju lejupielādēt sertifikātu vai to izdrukāt.

Pašlaik interneta vietnē pieejami 3 veidu digitālie sertifikāti – par veikto vakcināciju pret Covid-19, par Covid-19 laboratorisko analīžu rezultātiem, par Covid-19 izslimošanas faktu, ja iedzīvotājs ir slimojis ar vīrusu. Katrs sertifikāts satur unikālu QR kodu, kas apliecināts ar digitālu simbolu virkni. Noskenējot kodu ar viedierīcē esošo QR koda nolasīšanas aplikāciju, iespējams noskaidrot sertifikāta autentiskumu un derīgumu. Uzrādīšanai derīgs gan digitālais sertifikāts viedierīcē, gan tā izdruka papīra formātā.

Lai saņemtu Covid-19 sertifikātu, ikviens var vērsties pie sava ģimenes ārsta vai ārstniecības iestādē, kur veikta vakcinācija. Ja personai nav iespējas sertifikātu saņemt, autorizējoties covid19sertifikats.lv, papīra formātā to var izdrukāt Latgales Centrālajā bibliotēkā (LCB) Rīgas ielā 22A, ierodoties klātienē, uzrādot personu apliecinošu dokumentu un aizpildot speciālu pilnvaru.

Latgales Centrālās bibliotēkas darba laiks: no otrdienas līdz piektdienai no plkst. 10.00 līdz 19.00; sestdien no plkst. 10.00 līdz 17.00; svētdien, pirmdien – brīvs. Sākot ar septembri, Latgales Centrālā bibliotēka būs atvērta arī pirmdienās.

Sertifikātus varēs saņemt arī LCB filiālēs:

  • Jaunbūves bibliotēkā, 18. novembra ielā 161;
  • Pārdaugavas bibliotēkā, Komunālajā ielā 2;
  • Piekrastes bibliotēkā, Aveņu ielā 40;
  • Ceriņu bibliotēkā, Lauska ielā 16;
  • Gaismas bibliotēkā, Gaismas ielā 9.

LCB filiāļu darba laiki: no otrdienas līdz piektdienai no plkst. 11.00 līdz 18.00; sestdienās no plkst. 10.00 līdz 17.00; svētdien, pirmdien – brīvs.

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils pilsētas domes
Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa