⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Daugavpils bibliotēkās atzīmēs Starptautisko bērnu grāmatu dienu

Ilustratīvs attēls - liels koks un zaros sēž, guļ dažādi dzīvnieki un grāmatu tēli - lapsa, Aladins, hameleons, zilonis, gliemezis un citi.
21.03.2024

Aprīlī Latgales Centrālās bibliotēkas filiālēs tiks atzīmēta Starptautiskā bērnu grāmatu diena. Bibliotēkās skanēs godalgotu un mazāk zināmu autoru daiļdarbu fragmenti, pasākumu apmeklētāji varēs iesaistīties izzinošās un radošās nodarbēs. Plašāk par piedāvājumu un pieteikšanos pasākumu programmā.

Starptautiskās bērnu grāmatu dienas tradīciju 1967. gadā iedibināja Starptautiskā bērnu un jaunatnes literatūras padome (International Board on Books for Young People). Šī diena tiek atzīmēta 2. aprīlī – daudzu paaudžu iemīļotā, izcilā pasaku meistara Hansa Kristiana Andersena dzimšanas dienā, kad īpaša uzmanība tiek veltīta lasīšanai un bērnu grāmatām, to autoriem un ilustratoriem.

Ik gadu cita Starptautiskās bērnu un jaunatnes literatūras padomes nodaļa (IBBY) pasaules bērniem sagatavo vēstījumu un plakātu. Šogad to veidoja Japānas IBBY nodaļa, izvēlētā tēma “Šķērso jūru uz saviem iedomu spārniem”. Plakāts tapis autores Eiko Kadono (Eiko Kadono) un ilustratores Nanas Furiya (Nana Furiya) sadarbības rezultātā. 2024. gada vēstījumā tiek atgādināts, ka grāmatas ļauj mums ceļot laikā, sapņot un justies iedvesmotam un brīvam savā iztēlē.

5. aprīlī, plkst. 12.30 LCB filiālē Bērnu bibliotēkā “Zīlīte” (Mihoelsa ielā 58) tiks organizēts literāri tematisks pasākums “Grāmatas – lasītprieka vēstneši” sākumskolas vecuma bērniem un citiem interesentiem. Pasākumu dalībnieku skaits ir ierobežots, nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās, zvanot pa tālruni 65421750 vai rakstot uz e-pastu dace.jakovele@lcb.lv

Starptautiskajā bērnu grāmatu dienā aicinām lasīt grāmatas un dalīties savās pārdomās! Atklājumiem bagātu mēnesi!

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles
Bērnu bibliotēkas “Zīlīte”
vadītāja Dace Jakovele
654 21750
dace.jakovele@lcb.lv
http://www.lcb.lv