⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Daugavpils bibliotēkās atzīmēs Starptautisko bērnu grāmatu dienu

Daugavpils bibliotēkās atzīmēs Starptautisko bērnu grāmatu dienu
29.03.2023

Aprīlī Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles aicina atzīmēt Starptautisko bērnu grāmatu dienu. Pirmsskolas un skolas vecuma bērniem un ģimenēm būs iespēja iesaistīties dažādās izzinošās un radošās nodarbēs, iepazīties ar bibliotēkā esošo grāmatu krājumu, kā arī ieklausīties godalgotu un mazāk zināmu autoru darbu fragmentu skaļajā lasīšanā. Pasākumu programma pieejama šeit.

Starptautiskās bērnu grāmatu dienas tradīciju 1967. gadā iedibināja Starptautiskā bērnu un jaunatnes literatūras padome (International Board on Books for Young People). Šī diena tiek atzīmēta 2. aprīlī – daudzu paaudžu iemīļotā, izcilā pasaku meistara Hansa Kristiana Andersena dzimšanas dienā.

Katru gadu cita Starptautiskās bērnu un jaunatnes literatūras padomes nodaļa (IBBY) pasaules bērniem sagatavo vēstījumu un plakātu. Šogad to veidoja Grieķijas IBBY nodaļa, izvēlētā tēma “Es esmu grāmata, izlasi mani”. Plakāts tapis autora Vagela Iliopula (Vagelis Iliopoulos) un ilustratores Fotini Stefanidi (Photini Stephanidi) sadarbības rezultātā. 2023. gada vēstījumā tiek cildināts bērnu grāmatu spēks, kas palīdz izcelt vienlīdzības, daudzveidības un tolerances idejas.

Starptautiskajā bērnu grāmatu dienā aicinām lasīt grāmatas un dalīties savās pārdomās, iepazīt autorus, radošajās darbnīcās  atklāt krāsu un fantāzijas pasauli. Atklājumiem bagātu mēnesi!

Pasākumu publicitātes vajadzībām to laikā var tikt veikta filmēšana un fotografēšana.


Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles
Bērnu bibliotēkas “Zīlīte”
vadītāja Dace Jakovele
Tālr.: 65421750
e-pasts: dace.jakovele@lcb.lv
www.facebook.com/lcb.Bernu.biblioteka