⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Daugavpils bibliotēkās atgriežas “Bibliopols”

Daugavpils bibliotēkās atgriežas “Bibliopols”
25.05.2021

Jau pavisam drīz skolās izskanēs pēdējās mācību stundas, un iestāsies tik ilgi gaidītais vasaras brīvlaiks. Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles aicina skolēnus to pavadīt aizraujoši un jēgpilni, iesaistoties individuālā lasīšanas spēlē “Bibliopols”, kas startēs no 1. jūnija. Spēles dalībniekus gaida saistošas un vecumam atbilstošas grāmatas, radoši uzdevumi un pārsteiguma balvas.

“Bibliopols” ir unikāla lasīšanas spēle, kas Daugavpils publiskajās bibliotēkās pirmo reizi tika piedāvāta pagājušajā gadā. Vērojot dalībnieku interesi un saņemot pozitīvas atsauksmes, nebija šaubu, ka “Bibliopols” pulcēs dalībniekus arī šogad. Lasīšanas spēle ir paredzēta skolēniem, bet piedalīties aicināti arī pirmsskolas vecuma bērni, kas lasa brīvi un patstāvīgi.

Spēle norit uz kvadrātveida spēles laukuma, kur katra mala ir citā krāsā un satur noteiktu literāru un radošu uzdevumu kopumu – izlasīt grāmatu par noteiktu tēmu, noskatīties filmu vai multfilmu pēc grāmatas motīviem, attēlot galveno varoni u. tml. Par katru sekmīgi izietu lauciņu spēlētājs iegūst uzlīmi. Kad izpildīti visi uzdevumi un visi krāsu rindas lauciņi aizklāti ar uzlīmēm, spēlētājs saņem veicināšanas balvu. Katrā krāsu rindā uzdevumi atšķiras, tādēļ, izejot vienu rindu, droši var ķerties pie nākamās. Spēlētāji, kuriem būs pa spēkam izpildīt visas četras krāsu rindas, saņems “Bibliopola” lielo balvu. Spēles noteikumi īsumā – šeit.

Lai kļūtu par spēlētāju, jādodas uz tuvāko bibliotēku un jāpiesakās pie bibliotekāra, kurš iepazīstinās ar spēles noteikumiem un palīdzēs bērnam uzsākt spēli. Bibliotēku kontaktinformācija – šeit.

Lasi, spēlē un baudi vasaru!

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas
sabiedrisko attiecību vadītāja
Jana Konopecka
654 76345
jana.konopecka@lcb.lv
www.facebook.com/lcb.lv