⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Daugavpils bibliotēkas aicina bērnus spēlēt “Bibliopolu”

Daugavpils bibliotēkas aicina bērnus spēlēt “Bibliopolu”
18.06.2020

Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles aicina Daugavpils bērnus iesaistīties oriģinālā lasīšanas spēlē “Bibliopols” – lasīt grāmatas un veikt dažādus radošus uzdevumus, aizraujoši un saturīgi pavadot vasaras brīvlaika mēnešus. Čaklākos un sekmīgākos spēlētājus gaida balvas.

“Bibliopols” ir individuāla lasīšanas spēle skolēniem, kas lasa patstāvīgi un vēlas bagātināt savu vasaras brīvlaika pieredzi, lasot grāmatas un radoši darbojoties. Lai kļūtu par spēlētāju, jādodas uz tuvāko bibliotēku un jāpiesakās pie bibliotekāra, kurš iepazīstinās ar spēles noteikumiem un palīdzēs bērnam uzsākt spēli.

Spēle tiek spēlēta uz kvadrātveida spēles laukuma, kur katra rinda ir savā krāsā. Sākot spēli, bērns izvēlas krāsu rindu, pa kuru dosies – dzelteno, sarkano, zilo vai zaļo. Katrā attiecīgās krāsas lauciņā minēts kāds literārs vai radošs uzdevums, kas jāizpilda – izlasīt grāmatu par noteiktu tēmu, uzzīmēt savas mīļākās grāmatas galveno varoni, noskatīties filmu vai multfilmu, kas tapusi pēc kādas grāmatas motīviem u. tml. Izvēlētās rindas lauciņus var šķērsot pēc kārtas vai jauktā secībā, galvenais – izpildīt nosacījumu šķērsot tos visus. Par katru sekmīgi izieto lauciņu spēlētājs iegūst uzlīmi. Sakrājot pilnu attiecīgās krāsas uzlīmju komplektu, spēlētājs saņem veicināšanas balvu.

Kad viena rinda ir izspēlēta, bērns var izvēlēties turpināt spēli citas krāsas rindā un iegūt vēl vienu balvu. Tie, kas izspēlēs visas četras rindas, saņems lielo pārsteiguma finālbalvu.

Spēles idejas autore, sistēmbibliotekāre un trīs bērnu mamma Tatjana Tukāne skaidro:

“Bērniem brīvlaikā patīk gan spēlēt galda spēles, gan arī lasīt. Ikviens zina populāro galda spēli “Monopols”. Bet kādēļ neapvienot galda spēles elementus ar lasīšanu? Izlasīt skolas ieteicamo literatūru, uzzināt daudz jauna, radoši darboties, azartiski sacensties ar draugiem, kurš ātrāk un veiksmīgāk izspēlēs spēli, un, protams, pacīnīties par balvām. Aicinu spēlēt, lasīt un baudīt vasaru kopā ar bibliotēku!”  

Savukārt Latgales Centrālās bibliotēkas vadītāja Jeļena Šapkova uzsver:

“Spēle ir piemērota dažāda vecuma bērniem, turklāt tās noteikumi ir ļoti demokrātiski. Bērns var ne tikai lasīt grāmatas, turklāt dažādās valodās, bet arī veikt dažādus radošus uzdevumus. Arī balviņas bez šaubām veicina bērnu motivāciju spēles turpināšanai. Svarīgi, ka spēlē bērni var iesaistīties visu vasaru, tāpēc aicinu uz bibliotēku un novēlu veiksmi!”

Sīkākas ziņas par spēles gaitu meklējiet spēles bukletā vai savā bibliotēkā. Bibliotēku kontaktinformācija – šeit.

Aicinām lasīt, spēlēt un baudīt vasaru!

Informāciju sagatavoja:
LCB sabiedrisko attiecību vadītāja
Inga Gedžūne
654 76345
inga.gedzune@lcb.lv
www.facebook.com/lcb.lv