⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Daugavpils aicina uz Dzejas dienām!

Daugavpils aicina uz Dzejas dienām!
31.08.2021

No 6. līdz 11.septembrim Daugavpilī un Augšdaugavas novadā norisināsies “Dzejas dienas”, kas ik gadu tiek rīkotas atzīmējot latviešu dzejnieka Raiņa dzimšanas dienu.

Dzejas dienu ietvaros interesentiem tiek piedāvāta daudzveidīga programma, kuras ietvaros būs iespēja gan dzirdēt dzejas lasījumus autoru un aktieru izpildījumā, gan arī pašiem piedalīties dzejas veidošanā. Jau no 6. septembra Kultūras pārvaldes Faceboook lapā ir iespēja piedalīties virtuālajā dzejas lasīšanas akcijā “Dzejas kokteilis”, Latgales Centrālajā bibliotēkā var apmeklēt izstādi “100 grāmatas bērniem”, radošo darbnīcu “Dzejas konstruktors”, dzirdēt stāstījumu par latviešu dzeju un tās autoriem. Uz Bardu dziesmu festivālu 8. septembrī un Rīgas almanaha “Pisjmena” atklāšanu 10. septembrī aicina Krievu kultūras centrs. Īpašu sveicienu Dzejas dienās sūta arī Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris, kas ar iestudējumu “Čaks. Rīga. Sieviete.” piektdien, 10. septembrī, viesosies Vienības nama kafejnīcā.

Kā jau ierasts, Dzejas dienu laikā tiks atklāts arī ikgadējais krājums “Dzejas dienas. Šogad tiks izdots jau 31.laidiens. Savukārt dzejas svētki noslēgsies Raiņa mājā Berķenelē, kur programmas “Tepat taču ārā ir mīlīgs dārzs” ietvaros izskanēs koncertprogramma “Saules dziesmas” un tiks prezentēts projekts “Ziedu svētkiem vieta”.

Visa “Dzejas dienu 2021” programma atrodama Daugavpils pilsētas pašvaldības Kultūras pārvaldes mājas lapā www.daugavpils.lv/kultura/.

Dzejas dienu pasākumus rīko Daugavpils pilsētas pašvaldības  Kultūras pārvalde sadarbībā ar Latgales Centrālo bibliotēku, Krievu kultūras centru un Raiņa māju Berķenelē. Atbalsta Daugavpils pilsētas pašvaldība, Vienības nams, Augšdaugavas novada pašvaldība.

Informējam, ka pasākumi var tikt fotografēti un filmēti Kultūras pārvaldes publicitātes un vēsturiskām vajadzībām. Saistībā ar epidemioloģisko situāciju, lūdzam ievērot pasākumu apmeklēšanas nosacījumus.

Papildus informācija:
Vita Viļevko

Daugavpils pilsētas domes
Kultūras pārvalde

20613225
www.kultura.daugavpils.lv