⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Daugavpilī viesosies rakstnieks un žurnālists Aivars Kļavis

Daugavpilī viesosies rakstnieks un žurnālists Aivars Kļavis
02.10.2019

10. oktobrī Daugavpilī viesosies rakstnieks un žurnālists Aivars Kļavis, aicinot lasītājus uz sarunu par vēsturisko romānu triloģiju jauniešiem “Ceļš uz nezināmo zemi”, par kuru autoram šogad piešķirta Jāņa Baltvilka balva bērnu literatūrā. Sarīkojums turpina literāru tikšanos ciklu Latgales Centrālās bibliotēkas Valsts kultūrkapitāla fonda līdzfinansētā projekta “Tiekamies bibliotēkā! Bērnu rakstnieki Daugavpilī” 1. kārtas ietvaros.

Limbažu novada Skultē dzīvojošais rakstnieks un žurnālists Aivars Kļavis dzimis 1953. gadā Rīgā. Latviešu literatūrā ienācis pirms 49 gadiem ar tā laika jaunatnei aktuālām tēmām, kas autora pirmo stāstu krājumu “Kafejnīcās zagtas karotītes” drīz vien ierindoja dižpārdokļu sarakstos. Kopš tā laika Aivara Kļavja vārds ir labi pazīstams latviešu un arī cittautu lasītājiem. Daudzu gadu garumā viņš vienlaikus ar panākumiem darbojies gan īsprozā un romāna žanrā, gan publicistikā. Autora kontā ir vairāk nekā 1500 raksti preses izdevumos par sabiedrībai nozīmīgiem ekonomiskiem, sociāliem un morāles jautājumiem. Kopš 2007. gada pilnībā pievērsies rakstniecībai, izdevis vairāk nekā 20 prozas darbus un kopdarbus, tostarp lasītāju iemīļotus vēsturiskus romānus pieaugušajiem, bērniem un jauniešiem. Vēsturiskā tetraloģija “Viņpus vārtiem” (izdota apgādā “Zvaigzne ABC” 2012. gadā) novērtēta ar Baltijas Asamblejas balvu un Latvijas Literatūras gada balvas speciālbalvu.

Savu jaunāko prozas darbu, vēsturisko romānu triloģiju jauniešiem “Ceļš uz nezināmo zemi”, Aivars Kļavis veltījis īpašam vēstures laikposmam, kuru mūsdienu cilvēka acīm gandrīz pilnībā aizsedz tālas pagātnes migla. Triloģijas tēma ir mūsu tālo senču cilšu pati senākā vēsture – notikumi un procesi pirms vairākiem tūkstošiem gadu, kad vēl tikai veidojās mūsdienu civilizācijas un kultūras aizmetņi, kā arī pirmatnējo tautu identitātes. Triloģijas pirmais romāns “Melnais akmens” nāca klajā 2018. gada februārī, maijā to turpināja cikla otrā grāmata – “Bēgšana no čūsku valstības”, bet Latvijas jubilejas gada izskaņā tai sekoja sērijas noslēdzošais darbs – “Asinis uz dzintara”. Jāpiemin arī aizraujošās triloģijas lieliskās ilustrācijas, kuru pamatā ir Ādažu Brīvās Valdorfa skolas audzēkņa Emīla Mozgas tušas zīmējumi. Par šo veikumu jaunais mākslinieks 2018. gadā saņēma Jāņa Baltvilka bērnu literatūras balvu “Jaunaudze”.

Aivara Kļavja grāmatas ir lasāmas Latgales Centrālajā bibliotēkā un filiālēs, turklāt reģistrētiem bibliotēkas lietotājiem divi autora darbi, “11 stāsti par vīriešiem” un “Likvidētie autobusi”, pieejami arī elektroniski platformā “e-GRĀMATU bibliotēka”.

Tikšanās ar Aivaru Kļavi notiks ceturtdien, 10. oktobrī, plkst. 12.00 Latgales Centrālās bibliotēkas filiālē Bērnu bibliotēkā “Zīlīte” (Mihoelsa ielā 58) un plkst. 13.40 Daugavpils Vienības pamatskolā. Ieeja pasākumos – brīva. Grupu apmeklējumus aicinām iepriekš saskaņot pa tālruni 654 21750.

Pasākumu publicitātes vajadzībām to laikā var tikt veikta filmēšana un fotografēšana.

Informāciju sagatavoja:
projekta vadītāja,
Latgales Centrālās bibliotēkas
vadītājas vietniece
Anna Pakere
65476341
anna.pakere@lcb.lv
www.facebook.com/lcb.lv