⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Daugavpilī viesosies rakstniece Laura Vinogradova

Daugavpilī viesosies rakstniece Laura Vinogradova
28.09.2023

Trešdien, 11. oktobrī, plkst. 12.30 Latgales Centrālās bibliotēkas filiālē Bērnu bibliotēkā “Zīlīte” (Mihoelsa ielā 58) tiks organizēta tikšanās ar rakstnieci Lauru Vinogradovu. Pasākums turpina literāru tikšanos ciklu ar populāriem bērnu un jauniešu grāmatu autoriem, kuru rīko Latgales Centrālā bibliotēka Valsts kultūrkapitāla fonda līdzfinansētā projekta “Tiekamies bibliotēkā! Bērnu rakstnieki Daugavpilī” 4. kārtā.

Laura Vinogradova studējusi ekonomiku Rīgas Tehniskajā universitātē, strādājusi bankā. Kad sāka rakstīt, aizgāja no banku vides un devās “meklēt sevi”. Autore atzīst, ka nav piesaistīta vietām un lietām, viņai vienmēr patīk būt kustībā. Laura aktīvi darbojas arī mentālās veselības veicināšanas projektā www.debessmanna.com Kopš 2020. gada strādā Rakstniecības un mūzikas muzejā. Rakstīšanas prasmes izkopusi Literārajā Akadēmijā.

Publicējusi stāstu krājumus pieaugušajiem: “Lapsa. Pasaka pieaugušajiem” (2017), “Izelpas” (2018), dzimtajai Popei veltīti stāsti iekļauti izdevumā “Lāču kalns” (2018). 2021. gadā autore saņēmusi Eiropas Savienības balvu literatūrā par 2020. gadā izdoto garstāstu “Upe”. Tas tika iekļauts arī LNB lasītveicināšanas programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2021” kolekcijā vecumgrupā “Vecāki” un lasītāju balsojumā ieguva 1. vietu.

Lasītājiem rakstniece pazīstama arī kā bērnu grāmatu autore – “Snīpulītis no Snīpuļciema” (2017), “Mežpasakas. Par Meža Susuri, skudrām, Vilceni un Pūces Bērnu” un “Mežpasakas. Par Zalktēnu un stirnu meitenēm” (2019). Jaunākais darbs “Tētis un suns” tika iekļauts “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas 2022” kolekcijā vecumgrupā 9+ un kopvērtējumā ieguva 2. vietu.

Laura Vinogradova tic, “ka grāmata ir kā saruna starp rakstnieku un lasītāju. Kamēr vien rakstniekam būs lasītājam ko teikt, grāmatas tiks rakstītas, izdotas un lasītas”.

Pasākuma gaitā tiks filmēts/fotografēts.

Informāciju sagatavoja:
projekta vadītāja,
Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles
Bērnu bibliotēkas “Zīlīte”
vadītāja Dace Jakovele
654 21750
dace.jakovele@lcb.lv
facebook.com/lcb.Bernu.biblioteka