⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Daugavpilī viesosies rakstniece, filoloģe, angļu valodas un literatūras speciāliste Inguna Dimante

Afiša Ingūna Dimante
03.11.2023

10. novembrī plkst. 15.00 Daugavpilī viesosies rakstniece, filoloģe, angļu valodas un literatūras speciāliste Inguna Dimante, aicinot uz aizraujošu sarunu par spraigo, romantisko un mistisko savos literārajos darbos “Starp divām sievietēm” un “Melno kleitu čuksti”.

Rakstniece ir absolvējusi Latvijas Universitātes Svešvalodu fakultāti un ieguvusi pedagoģijas maģistra grādu. Kopš 2015. gada pievērsusies tikai rakstniecībai. Ir 11 romānu autore. Inguna Dimante raksta gan detektīvromānus, gan romantiskus romānus. Rakstnieces darbos mīlestība vijas ar vēsturiskiem notikumiem, nelielu devu mistikas, kā arī spriedzes pilniem notikumiem.

Inguna atklāj, ka viņas rakstīšanas stāsts aizsācies pilnīgi nejauši. Viņas ģimenē ir tradīcija katru gadu Helovīnu laikā sapulcēties kopā, iet spoku gājienos un stāstīt spoku stāstus. Pirmajā gadā, kad tradīcija tika aizsākta, ģimene Ingunai jautājusi, lai izstāstot stāstu. Tā ģimenē radusies spoku stāstīšanas tradīcija. Reiz viņa nolēmusi pamēģināt šo stāstu uzrakstīt pati. Uzrakstīto stāstu rakstniece izstāstījusi ģimenei, kas to slavējuši un teikuši, ka ar to kaut kas ir jādara. Tā ticis uzrakstīts viņas pirmais romāns, kurš “Lauku Avīzes” (šobrīd “Latvijas Avīze”) izsludinātajā konkursā guvis lielu atsaucību. Tā tapa rakstnieces pirmā grāmata “Pilnmēness nakts zieds”.

Autore atzīst, ka viņas rakstīšanas mērķis ir iegremdēt ikvienu lasītāju grāmatu, lasīšanas un rakstnieku pasaulē un uzskata, ka katrs par savu dzīvi var uzrakstīt romānu, ja vien grib atklāties.

Rakstnieces detektīvromāni ir pieejami Latgales Centrālajā bibliotēkā un filiālēs.

Tikšanās ar Ingunu Dimanti notiks piektdien, 10. novembrī, plkst. 15.00 Latgales Centrālās bibliotēkas Lietotāju apkalpošanas nodaļā (Rīgas ielā 22a, 2. stāvā). Ieeja pasākumos – brīva.

Pasākums noslēdz literāru tikšanos ciklu ar populāriem latviešu autoriem, kuru šogad rīko Latgales Centrālā bibliotēka Valsts kultūrkapitāla fonda līdzfinansētā projekta “Dialogs. Rakstnieki Daugavpilī” 7. kārtas ietvaros.

Pasākumos tiek veikta filmēšana/fotografēšana.

Informāciju sagatavoja:
projekta vadītāja,
Latgales Centrālās bibliotēkas
Lietotāju apkalpošanas nodaļas vadītāja
Jeļena Dusjavičiene
65426422
jelena.dusjaviciene@lcb.lv
www.facebook.com/lcb.lv