⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Daugavpilī viesosies māksliniece un bērnu grāmatu autore Agija Staka

Daugavpilī viesosies māksliniece un bērnu grāmatu autore Agija Staka
24.11.2023

Ceturtdien, 7. decembrī, plkst. 12.30 Latgales Centrālās bibliotēkas filiālē Jaunbūves bibliotēkā (18. novembra ielā 161) tiks organizēta tikšanās ar radošo personību, mākslinieci, bērnu grāmatu ilustratori un autori Agiju Staku. Pasākums turpina literāru tikšanos ciklu ar populāriem bērnu un jauniešu grāmatu autoriem, kuru rīko Latgales Centrālā bibliotēka Valsts kultūrkapitāla fonda līdzfinansētā projekta “Tiekamies bibliotēkā! Bērnu rakstnieki Daugavpilī” 4. kārtā.

Agija Staka ir absolvējusi Lietišķās mākslas vidusskolu un Latvijas Mākslas akadēmiju. Ar grāmatu ilustrēšanu nodarbojas no 1991. gada. Māksliniece ir Ilustrētāju asociācijas biedre, aktīvi piedalās nacionāla un starptautiska mēroga ilustrāciju izstādēs un regulāri tiekas ar lasītājiem daudzās Latvijas pilsētās. Savu radošo talantu izmanto arī pastkaršu, kalendāru, mācību līdzekļu, mūzikas disku, suvenīru noformēšanai. Agija Staka ir ne tikai viena no ražīgākajām māksliniecēm, bet arī aizraujošu bērnu grāmatu par āpsēna Pēča piedzīvojumiem autore un krāsojamo grāmatu sastādītāja.

Māksliniece ir vairākkārtēja balvu laureāte: saņēmusi Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomes “Pavasara balvu” par oriģinālilustrācijām Valda Rūmnieka izdevumam “Ozola grāmata: fantastisks detektīvs ar pakaļdzīšanos”, nominēta Jāņa Baltvilka balvai par Māra Runguļa grāmatu “Olu skola”, 2013. gadā Agijai Stakai piešķirta Pastariņa prēmija par ilustrācijām Gunas Pitkevicas grāmatai “Lielā Ziemassvētku grāmata ģimenei”, Valda Rūmnieka stāstam “Atnācēju noslēpums” un Rūdolfa Blaumaņa pasaku grāmatai “Velniņi”.

Tikšanās laikā Agija Staka sniegs ieskatu par radošo profesiju pārstāvjiem nepieciešamajām zināšanām un prasmēm, atbildēs uz klātesošo jautājumiem par grāmatu ilustratora profesiju un noteikti iepazīstinās bērnus ar savām bagātīgi ilustrētām grāmatām un to brīnumjaukiem varoņiem. Autores ilustrētās un sarakstītās grāmatas plašā klāstā pieejamas lasītājiem Latgales Centrālajā bibliotēkā un tās filiālēs.

Pasākuma gaitā tiks filmēts/fotografēts.

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles
Jaunbūves bibliotēkas
vadītāja Tatjana Zahare
65438173
tatjana.zahare@lcb.lv
facebook.com/lcb.jaunbuve/