⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Daugavpilī viesosies juriste un rakstniece Rolanda Bula

Daugavpilī viesosies juriste un rakstniece Rolanda Bula
17.04.2023

20. aprīlī plkst. 13.30 Latgales Centrālās bibliotēkas Ģimenes digitālo aktivitāšu centrā (Rīgas ielā 22a, 1. stāvā) viesosies kriminālromānu rakstniece Rolanda Bula, aicinot lasītājus uz sarunu par detektīvžanru un darbu galvenajiem varoņiem izmeklētāju Asnāti Griezi un kriminālpolicijas inspektoru Juri Zvirbuli.

Pasākums turpina literāru tikšanās ciklu ar populāriem latviešu autoriem, kuru šogad rīko Latgales Centrālā bibliotēka Valsts kultūrkapitāla fonda līdzfinansētā projekta “Dialogs. Rakstnieki Daugavpilī” 7. kārtas ietvaros. Ieeja pasākumos – brīva.

Juriste, rakstniece, Rolanda Bula nāk no Tukuma puses. Darba gaitas sākotnēji bijušas saistītas ar policijas darbu, strādāja arī par izmeklētāju. 2014. gadā sakarā ar izdienas vecuma sasniegšanu atvaļinājusies no dienesta Valsts policijā. Literatūrā debitēja 2014. gadā ar romānu “Klusēšanas varā”, kas balstīts uz patiesiem notikumiem. Rakstniece darbojas Tukuma literātu apvienībā, piedalījusies Tukuma un Kurzemes prozas lasījumos. 2015. un 2016. gadā uzvarējusi Tukuma prozas lasījumos. 2018. gadā pabeigusi Literārās akadēmijas kursus.

Rolanda Bula uzskata, ka kriminālais žanrs ir viens no populārākajiem literatūras žanriem, īpaši, kad kriminālromānus raksta bijusī izmeklētāja, tad ir lielāka ticamība. Autore ir uzrakstījusi astoņus kriminālromānus, pēdējos četros – “Stopētāju lieta”, “Sīnāja kalna lieta”, “Noilguma lieta” un “Fantoma lieta” – darbojas izmeklētāja Asnāte Grieze un kriminālpolicijas inspektors Juris Zvirbulis. Galvenie varoņi darbojas tandēmā. Romānā “Stopētāju lieta” izmeklētāja  Asnāte Grieze un operatīvais darbinieks Juris Zvirbulis izmeklē jaunas studentes nāves apstākļus, tad “Sīnāja kalna lieta” – parastas Latvijas pilsētas netradicionālās reliģiskās kopienas dzīvi īsā laika sprīdī satricina mīklaini notikumi, vēlāk seko “Noilguma lieta”, kur pēc dzimšanas dienas svinībām pazūd biznesmenis, kā turpinājums seko “Fantoma lieta” par pašnāvības gadījumu.

Rakstniece un producente Lelde Kovaļova par kriminālromānu “Fantoma lieta” saka: “Rolandas Bulas romānos notikumus ir viegli vizualizēt, lasītājs var iejusties izmeklēšanas procesā un domāt līdzi. Viens no retajiem romāniem, kur arī sliktā varoņa tēls ir izveidots ļoti rūpīgi”.

Rolandas Bula detektīvromāni ir pieejami Latgales Centrālajā bibliotēkā un filiālēs.

Pasākumos var tikt veikta filmēšana un fotografēšana.

Latgales Centrālās bibliotēkas projekta “Dialogs. Rakstnieki Daugavpilī” 7. kārtu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds

 

Informāciju sagatavoja:
projekta vadītāja,
Latgales Centrālās bibliotēkas
Lietotāju apkalpošanas nodaļas vadītāja
Jeļena Dusjavičiene
65426422
jelena.dusjaviciene@lcb.lv
www.facebook.com/lcb.lv