⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Daugavpilī viesosies dzejnieks Uldis Auseklis

Daugavpilī viesosies dzejnieks Uldis Auseklis
23.11.2015

2015. gada 2. decembrī Latgales Centrālās bibliotēkas filiālēs viesosies latviešu dzejnieks Uldis Auseklis. Plkst. 12.00 notiks tikšanās ar lasītājiem Jaunbūves bibliotēkā, savukārt plkst. 14.00 – Bērnu bibliotēkā “Zīlīte”. Autora viesošanās Daugavpilī notiek VKKF projekta “Dialogs. Rakstnieki Daugavpilī” 1. kārtas ietvaros.

Dzejnieks un grāmatu izdevējs Uldis Auseklis ir dzimis Madonas rajona Mētrienas pagasta “Ataugās”, mācījies Ļaudonas vidusskolā. Studējis Latvijas Universitātes Filoloģijas fakultātē Latviešu valodas un literatūras nodaļā. Kopš 1995. gada ir Latvijas Rakstnieku savienības biedrs.

Uldis Auseklis sarakstījis vairākus desmitus grāmatu bērniem un pieaugušajiem, tulkojis krievu autoru darbus. Populārākie dzejoļu krājumi bērniem – “Mēness platmalē” (1991), “Kaķis ada zeķes zaķim” (1995), “Pulkstenis bonbongas dala” (1997), “Ķirbis saķēris iesnas” (2001), “Še tev sauja piparkūku” (2005), “Ja nebūtu Ziemassvētku es tos izdomātu” (2007). Laikā no 2002. līdz 2010. gadam izdevis virkni grāmatu sērijā par runci Franci: „Ko dara runcis Francis”, „Runcis Francis un Parīzes dancis”, „Runcis Francis jeb Pasaule sēd uz velosipēda”. 2014. gadā par dzejoļu krājumu bērniem “Man ir runcis Francis” nominēts Baltvilka balvai.

Tikšanās laikā Uldis Auseklis iepazīstinās ar savu daiļradi, piedāvās savu darbu priekšlasījumus, kā arī atbildēs uz jautājumiem. Interesenti varēs iepazīties ar autoru daiļradei veltītu literatūras izstādi.

Gaidām visus interesentus!

Informāciju sagatavoja:
LCB galvenā bibliotekāre
Inga Gedžūne
Tālr.: 65476344
e-pasts: inga.gedzune@lcb.lv