⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Daugavpilī viesosies bērnu grāmatu autore un tulkotāja Inese Paklone

Daugavpilī viesosies bērnu grāmatu autore un tulkotāja Inese Paklone
14.04.2022

Trešdien, 20. aprīlī, plkst. 11.00 Latgales Centrālās bibliotēkas filiālē Bērnu bibliotēkā “Zīlīte” (Mihoelsa ielā 58) notiks tikšanās ar rakstnieci, dzejnieci un tulkotāju Inesi Pakloni. Literārās tikšanās laikā būs iespēja doties sajūtu ceļojumā un pārrunāt autores daiļdarbos lasīto, dzirdēto, redzēto. Tikšanos atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds projekta “Tiekamies bibliotēkā! Bērnu rakstnieki Daugavpilī” 3. kārtā.

Inese Paklone ir dzimusi Daugavpilī. Jau daudzus gadus gan mazi, gan lieli lasītāji ar aizrautību lasa un atzinīgi novērtē autores uzrakstītās un izdotās bērnu grāmatas – “Ziemassvētku zāģītis”, “Latvijas dzimšanas dienas sala”, “Okeāns un tuksnesis”, “Es picas brālēnu cepu”, “Cīņas olu Lieldienas”. 2022. gadā tika izdots jauns dzejoļu krājums bērniem “Zvēru barošana”.

Bērnu literatūras lasītājiem autore ir pazīstama arī ar ilggadējo darbu tulkošanas jomā. No nīderlandiešu valodas ir iztulkoti vairāk nekā 20 daiļdarbi, starp tiem lasītāju iemīļotākie ir Žaka Frīnsa stāsts “Sestklasnieki neraud”, Barta Mūjārta “Brāļi”, Hīsa Kaujera “Lielā grāmata par Madaru”, Mihaela de Koka “Kā vecmamma vislaik samazinājās” u. c. Dzejnieces autordarbi un tulkotā dzeja regulāri tiek publicēta ikgadējā bērnu dzejas gadagrāmatā “Garā pupa”.

Autores sarakstītās grāmatas pieejamas lasītājiem Latgales Centrālās bibliotēkas filiālēs.

Pasākumu dalībnieku skaits ir ierobežots, tādēļ nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās, zvanot pa tālruni 654 21750 vai rakstot uz e-pastu dace.jakovele@lcb.lv.

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles
Bērnu bibliotēkas “Zīlīte” vadītāja
Dace Jakovele
654 21750
dace.jakovele@lcb.lv
facebook.com/lcb.Bernu.biblioteka