⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Daugavpilī viesojās ilustratore un bērnu grāmatu autore Agnese Aizpuriete

Daugavpilī viesojās ilustratore un bērnu grāmatu autore Agnese Aizpuriete
01.10.2020

Septembrī Latgales Centrālajā bibliotēkā tika uzsākta Valsts kultūrkapitāla fonda līdzfinansētā ilgtermiņa projekta “Tiekamies bibliotēkā! Bērnu rakstnieki Daugavpilī” 2. kārtas īstenošana. Piektdien, 25. septembrī, Latgales Centrālās bibliotēkas filiālē Bērnu bibliotēkā “Zīlīte” norisinājās pirmā tikšanās ar mākslinieci, ilustratori un bērnu grāmatu teksta autori Agnesi Aizpurieti.

Pasākuma dalībnieki, sākumskolas vecuma bērni, bija lasījuši grāmatas “Trakā lapsa” un “Trakā lapsa ceļo” un sagatavojuši savus jautājumus. Abās grāmatās gan tekstu, gan ilustrācijas veidojusi pati autore.

Mazie lasītāji atzina, ka lapsas tēlu ir ļoti iemīļojuši un iedzīvinājuši arī savos zīmējumos. Bērni ar aizrautību klausījās un dalījās savās pārdomās par to, ka katrs dažkārt jūtas kā Trakā lapsa – piedzīvojumu meklētāja no autores grāmatām.

Tikšanās moto “Kāda ir tava trakākā diena?” vienoja visus radošā darbnīcā, kur tika veidotas grāmatzīmes ar lapsām. Pārrunājot katra bērna veikumu, izrādījās, ka rudastēm piestāv dažādas profesijas – ugunsdzēsējas, kosmonautes, pavāres.

Sirsnīgs paldies mūsu sadarbības partneriem – Daugavpils Saskaņas pamatskolai un Daugavpils Vienības pamatskolai – par aizrautību un atsaucību. Fotomirkļi no pasākumiem skatāmi šeit.

Autorei Agnesei Aizpurietei novēlam radošas idejas jaunu iespieddarbu tapšanā. 

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles
Bērnu bibliotēkas „Zīlīte”
vadītāja Dace Jakovele
Tel.: 65421750
e-pasts: dace.jakovele@lcb.lv
www.facebook.com/lcb.Bernu.biblioteka