⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Daugavpilī tiks noskaidrots Skaļās lasīšanas čempions

Daugavpilī tiks noskaidrots Skaļās lasīšanas čempions
17.05.2022

2022. gada 20. maijā plkst. 14.00 Latgales Centrālās bibliotēkas Ģimenes digitālo aktivitāšu centrā notiks Latvijas Nacionālās bibliotēkas iniciētās lasītveicināšanas kampaņas “Nacionālā Skaļās lasīšanas sacensība” Daugavpils reģionālais fināls 5. klašu skolēniem. Par Daugavpils Skaļās lasīšanas čempiona titulu un ceļazīmi uz Valsts finālu cīnīsies astoņi skolu posma uzvarētāji.

Martā, aprīlī un maijā Daugavpils pilsētas izglītības iestādēs notika sacensības 1. posms – tika noskaidrots katras skolas lasīšanas čempions. Vērtējumu veidoja tādi kritēriji kā skaidra dikcija, atbilstošs uzsvaru lietojums, grāmatas izvēles pamatojums un spēja ieinteresēt ar savu lasījumu.

Iegūstot savas skolas lasīšanas čempiona titulu, reģionālajam finālam kvalificējās Kristers Narbuts (Daugavpils Vienības pamatskola), Beāte Abarasa (Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola-licejs), Irina Markova (Daugavpils Centra vidusskola), Maksims Litvinčuks (Daugavpils 10. vidusskola), Daniils Kostjugovs (Daugavpils 11. pamatskola), Raivis Bobičs (Daugavpils Saskaņas pamatskola), Karolīna Fjodorova (Daugavpils 12. vidusskola), Agata Krupska (J. Pilsudska Daugavpils Valsts poļu ģimnāzija).Katru skolas čempionu uz sacensību pavadīs viņa skolotājs un tuvākie līdzjutēji, kuri aicināti izgatavot plakātus un atbalstīt savējos.

Valsts finālā, kas norisināsies 24. septembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, sacensības turpinās reģionālā fināla uzvarētājs – Daugavpils pilsētas lasīšanas čempions. Valsts Lasīšanas čempions uz gadu kļūs par Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu direktoru.

Skaļās lasīšanas sacensības mērķis ir veicināt bērnu interesi par grāmatām un lasīšanu, sekmēt lasītprieku un iesaistīt bērnus kopīgās lasīšanas aktivitātēs. Skaļajai lasīšanai dalībnieki izvēlas sev tīkamu grāmatas fragmentu un sagatavo trīs minūšu garu uzstāšanos, ko iesāk ar īsu ieskatu par grāmatas izvēli un sižeta izklāstu līdz tai vietai, no kuras sākas lasījums.

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles
Bērnu bibliotēkas “Zīlīte” vadītāja
Dace Jakovele
65421750
dace.jakovele@lcb.lv
facebook.com/lcb.Bernu.biblioteka