⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Daugavpilī notiks Mihoelsa diena

Daugavpilī notiks Mihoelsa diena
09.03.2022

16. martā Daugavpilī ik gadu tiek atzīmēta Solomona Mihoelsa dzimšanas diena. Šogad, godinot mūsu novadnieku, režisoru, aktieri, pedagogu un sabiedrisko darbinieku, notiks "Satikšanās ar Mihoelsu" izstādēs, kino seansos un arī  klātienē – dzejas lasījumos.

Jau no 11. marta ikvienam, kurš interesējas par Solomona Mihoelsa dzīvi un daiļradi, būs pieejamas apskatei divas izstādes. Viena no tām būs skatāma S. Mihoelsa bērnības mājas logos (Mihoelsa ielā 4), bet otra ir literatūras izstāde, kas līdz 18. martam ir pieejama Latgales Centrālās bibliotēkas Nozaru literatūras sektorā (Rīgas ielā 22a, 2. stāvā). Abas izstādes ir stāsti par mūsu novadnieka dzīvi un daiļradi, kura aizsakās šeit, Daugavpilī (toreizējā – Dinaburgā).

Trešdien, 16. martā, kad tiks atzīmēta Solomona Mihoelsa 132. dzimšanas diena, aicinām uz "Satikšanos ar Mihoelsu" kino un dzejas lasījumos. No plkst. 12.00 līdz plkst. 18.00 Latgales Centrālās bibliotēkas Nozaru literatūras sektorā (Rīgas ielā 22a, 2. stāvā) būs iespēja skatīties mēmo kino "Ebreju laime" (1925), kur viens no filmas galvenās lomas atveidotājiem ir Solomons Mihoelss. Savukārt plkst. 14.00 pie S. Mihoelsa mājas (Mihoelsa ielā 4), kā jau ierasts, noliksim ziedus un šoreiz arī paša mājas saimnieka izpildījumā dzirdēsim dzeju. Solomona Mihoelsa tēlā iejutīsies aktieris Mihails Abramovs. Pasākums tiks translēts Daugavpils pilsētas pašvaldības Kultūras pārvaldes Facebook lapā.

Pasākumu laikā iespējama fotografēšana un filmēšana.

Solomona Mihoelsa dienu Daugavpilī rīko un atbalsta Daugavpils pilsētas dome, Daugavpils pilsētas pašvaldības Kultūras pārvalde, Latgales Centrālā bibliotēka, Daugavpils Stropu pamatskola – attīstības centrs un Daugavpils Universitāte.

Papildu informācija:
Vita Viļevko
Daugavpils pilsētas pašvaldības
Kultūras pārvalde
t.: 20613226
e-pasts: vita.vilevko@daugavpils.lv