⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Daugavpilī ir noslēgusies “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2022”

Daugavpilī ir noslēgusies “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2022”
27.03.2023

Aizvadītās nedēļas nogalē Latgales Centrālās bibliotēkas filiālēs norisinājās lasīšanas veicināšanas programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2022” noslēguma pasākumi.

“Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2022” programmas mērķis ir veicināt lasītprasmi un interesi par grāmatām, vienot lasītājus un rosināt diskusijas par grāmatām, sekmēt augstvērtīgas literatūras izplatību.

Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles lasītveicināšanas programmā “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” aktīvi iesaistās kopš 2002. gada. Programmas aktivitātēs ik gadu tiek aicināts piedalīties ikviens interesents. Šogad programmā iesaistījās 355 eksperti:  214 bērni pirmsskolas un sākumskolas vecumā, 80 pusaudži un jaunieši, kā arī 61 vecāks.

LCB filiālēs un izglītības iestādēs notika virkne tematisku pasākumu, kuros saistošā veidā tika popularizēti programmā iekļautie daiļdarbi, aicinot bērnus, jauniešus un pieaugušos iesaistīties grāmatu lasīšanā un vērtēšanā. Vairāku mēnešu garumā žūrijas eksperti – dažāda vecuma bērni un pieaugušie – lasīja un vērtēja programmas grāmatu kolekcijā iekļautos latviešu autoru oriģināldarbus un ārzemju literatūras tulkojumus.

Programmas noslēguma pasākumā "Lielie lasīšanas svētki Daugavpilī" žūrijas eksperti pulcējās, lai vēlreiz apspriestu izlasītās grāmatas un  vērtētu gūtos iespaidus, noteiktu kolekcijas populārākos daiļdarbus, neizpalika arī radošas aktivitātes un pārsteiguma balvas. Radošās darbnīcas, atjautības uzdevumi, spēles, rotaļas, dziesmas un pat teatrāls uzvedums ļāva pasākuma dalībniekiem vēlreiz sastapties ar grāmatās iepazītajiem varoņiem un atsaukt atmiņā daiļdarbu autorus un nosaukumus. Pasākuma noslēgumā visi žūrijas eksperti saņēma pārsteiguma balvas no Latvijas Nacionālās bibliotēkas un Latgales Centrālās bibliotēkas. Fotomirkļi no noslēguma pasākumiem – šeit.

Visas lasīšanas veicināšanas programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” 2022. gada kolekcijā iekļautās grāmatas arī turpmāk ir pieejamas lasīšanai LCB un filiālēs. Rezervē šeit un izmanto iespēju palutināt sevi un ģimeni, lasot augstvērtīgu literatūru.

Par kopīgiem lasītprieka brīžiem un ieguldījumu lasīšanas tradīciju stiprināšanā sakām lielu paldies 26. pirmsskolas izglītības iestādei, BJC “Jaunība” vokālajam ansamblim “Milonga”, Daugavpils 11. pamatskolas teātra pulciņam “Sprīdīši” un skolotājai Inārai Jasķevičai,

Sirsnīgs paldies visiem par lasītprieku, ieguldīto darbu, atbalstu un svētku sajūtu!

 

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas
sabiedrisko attiecību vadītāja
Kristīne Kokina
654 76345
kristine.kokina@lcb.lv
www.facebook.com/lcb.lv