⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Daugavpilī ir noslēgusies “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2021”

Daugavpilī ir noslēgusies “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2021”
24.03.2022

Martā Latgales Centrālās bibliotēkas filiālēs tika organizēti lasītveicināšanas programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2021” noslēguma pasākumi individuāliem žūrijas ekspertiem, ģimenēm un sadarbības partneriem – Daugavpils pilsētas izglītības iestādēm.

Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles lasītveicināšanas programmā “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” aktīvi iesaistās kopš 2002. gada. Programmas aktivitātēs ik gadu tiek aicināts piedalīties ikviens interesents. Šogad programmā iesaistījās 631 eksperts: 455 bērni pirmsskolas un sākumskolas vecumā, 96 pusaudži un jaunieši, kā arī 80 vecāki.

Pirmsskolas un sākumskolas lasīšanas eksperti kopā ar vecākiem darbojās radošajās darbnīcās, veica atjautības uzdevumus un spēlēja žūrijas detektīvspēles. Aktivitātēs bija iespēja vēlreiz sastapties ar grāmatās iepazītajiem varoņiem un atsaukt atmiņā daiļdarbu autorus, nosaukumus un galvenos notikumus.

Pusaudži, jaunieši un vecāku žūrijas dalībnieki un ģimenes pulcējās tiešsaistē – lasīšanas svētku noslēguma pasākumā “Domu putniem ir vārdu spārni”. Žūrijas eksperti dalījās gūtajos iespaidos par izlasīto un noskaidroja kolekcijas populārākos daiļdarbus, savukārt ģimenes pastāstīja par savām lasītprieka receptēm. Fotomirkļi no noslēguma pasākumiem – šeit.

Kopējais žūrijas ekspertu balsu apkopojums tiks paziņots “Lielajos lasīšanas svētkos” tiešraidē no Latvijas Nacionālās bibliotēkas. Svētkos tika sumināti atzītāko grāmatu autori, ilustratori, tulkotāji, izdevēji. Plašāk LNB mājaslapā.

Par kopīgiem lasītprieka brīžiem un ieguldījumu lasīšanas tradīciju stiprināšanā sakām lielu paldies Daugavpils Ruģeļu, 5., 7., 15., 24., 26., 27., 30. pirmsskolas izglītības iestādei, J. Raiņa Daugavpils 6. pamatskolai, Daugavpils 11. pamatskolas teātra pulciņam “Sprīdīši” un Daugavpils 12. vidusskolai.

Noslēgumā visi žūrijas eksperti saņēma pārsteiguma balvas no Latvijas Nacionālās bibliotēkas un Latgales Centrālās bibliotēkas. Sirsnīgs paldies visiem par lasītprieku, ieguldīto darbu, atbalstu un svētku sajūtu!

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles
Bērnu bibliotēkas “Zīlīte” vadītāja
Dace Jakovele
654 21750
dace.jakovele@lcb.lv
www.facebook.com/lcb.Bernu.biblioteka