⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Ceturtdienu rīti Daugavpils Bērnu bibliotēkā

Ceturtdienu rīti Daugavpils Bērnu bibliotēkā
17.10.2023

Katra mēneša 1. un 3.ceturtdienā plkst. 11.00 Latgales Centrālās bibliotēkas filiāle Bērnu bibliotēka “Zīlīte” (Mihoelsa ielā 58) aicina ģimenes ar bērniem vecumā no 1,5 līdz 3 gadiem, kuri neapmeklē pirmsskolas izglītības iestādi, uz bibliotēkas organizētajām rotaļnodarbībām.

Meklējot jaunas iespējas iesaistīt ģimenes daudzveidīgās aktivitātēs, šī gada pavasarī tika uzsākts aktivitāšu cikls, kurā bērniem no 1,5 līdz 3 gadu vecumam kopā ar mammām un tētiem tika piedāvāts apgūt jaunas iemaņas, kā arī socializēšanās prasmes. Rotaļnodarbību tēmas: grāmatas, dzīvnieki, krāsas, formas, auto, dinozauri, rotaļlietas, “teātris kastē” u.c. raisīja pozitīvas emocijas un interesi par grāmatu pasauli, atklāja bibliotēkas apmeklējumu pievilcību un veicināja saikni starp bibliotekāriem, bērniem un vecākiem.

Izvērtējot rotaļnodarbību pieredzi, vecāki atzīst, ka daļa bērnu neapmeklē pirmsskolas izglītības iestādes, tāpēc tieši bibliotēka ir tā vieta, kur viņi var gūt vērtīgu saskarsmes pieredzi ar vienaudžiem. Darbošanās kolektīvā satuvina ģimenes, piedāvājot iespēju baudīt kopā būšanas prieku. Šādas tikšanās tika atzītas par vērtīgu un lietderīgu iniciatīvu, kas rada auglīgu augsni turpmākiem bibliotēkas apmeklējumiem ģimenes lokā. Vecāki saprot, ka šajā mazo dalībnieku tik svarīgajā dzīves posmā ir būtiski ikdienas steigā atrast laiku bērnu lasītprasmes veicināšanai turpmāk.

Savukārt bibliotekāri uzsver, ka rotaļnodarbību organizēšana ļauj gūt vērtīgu pieredzi darbā ar pašiem mazākajiem lasītājiem – dod iespēju mācīties, kā plānot nodarbības gaitu, lai pievērstu un noturētu bērnu uzmanību, motivē izmēģināt un apgūt jaunas radošas aktivitātes, kā arī mācīties uzrunāt un piesaistīt bērnu vecākus, jo tieši no viņiem ir atkarīgs, vai bērni arī turpmāk apmeklēs bibliotēku.

Apkopojot paveikto, vairāki mazie dalībnieki un viņu vecāki izteica vēlmi kļūt par pastāvīgiem bibliotēkas lietotājiem.

Dalību var uzsākt jebkurā laikā. Lai pieteiktos, zvaniet pa tālr. 654 21 750 vai rakstiet uz dace.jakovele@lcb.lv

Gaidām jaunus domubiedrus!

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles
Bērnu bibliotēkas “Zīlīte”
vadītāja Dace Jakovele
654 21750
dace.jakovele@lcb.lv
facebook.com/lcb.Bernu.biblioteka