⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Ceriņu bibliotēka – projekta „Latvijas kultūrvides TAKAS” dalībniece

Ceriņu bibliotēka – projekta „Latvijas kultūrvides TAKAS” dalībniece
31.10.2011

Daugavpils ir otra lielākā Latvijas pilsēta ar bagātu vēsturi un perspektīvu rītdienu. Mūsu pilsēta lepojas ar neaizmirstamām dabas ainavām un talantīgu cilvēku roku radītiem dārgumiem. Lai atklātu Daugavpils pilsētas skaisto, vērtīgo un interesanto kultūrvēsturi, Latgales Centrālās bibliotēkas filiāle Ceriņu bibliotēka piedalās projektā „Latvijas kultūrvides TAKAS”.

Šajā projektā var iesaistīties ikviens Latvijas iedzīvotājs, un tā mērķis ir izveidot Rīgas, Kurzemes, Vidzemes, Zemgales un Latgales reģionam atsevišķi un Latvijai kopumā vienojošu kultūras karti – kultūrvides TAKAS – sociālu vietni, kurā Latvijas iedzīvotāji ir tie, kuri veido skatījumu uz kultūrvidi, raksta mūsdienu vēsturi un atspoguļo to vidi, kurā satiekas, izklaidējas, izglītojas.

Šobrīd radītās Latvijas TAKAS ir publicētas portālā www.letonika.lv, kur tas ir bez maksas pieejams ikvienam interneta lietotājiem visās bibliotēkās. Mēs aicinām ikvienu Latgales reģiona iedzīvotāju kopā ar Ceriņu bibliotēku doties aizraujošā ceļojumā pa nozīmīgām dabas un kultūrvēsturiskām vietām, atklāt mazpazīstamu objektu pievilcību. Par Daugavpili publicēto objektu nosaukumi: „Ar tramvaju pa Daugavpili braucot…”, „Daugavpils simbols – kaija”,„Mežciema kumisa un ūdens ārstniecības iestāde”,„Dubrovina parks”,„Piemineklis Pāvelam Dubrovinam”,„Veltījums Markam Rotko”.

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles
Ceriņu bibliotēkas vadītāja Tatjana Zahare
Tālr.: 65430660
e-pasts: tatjana.zahare@lcb.lv