⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Ceļojošā izstāde „DAUGAVPILS SKATI LAIKA GRIEŽOS”

24.08.2012

No 24. augusta līdz 4. septembrim Latgales Centrālajā bibliotēkā aplūkojama DNMM ceļojošā izstāde „Daugavpils skati laika griežos”.

Laika gaitā pilsēta ir pakāpeniski mainījusies, tā ir pārtapusi. Veco, savu mūžu nokalpojušo un sagruvušo ēku vietā ir uzceltas jaunas. Pārbūvējot un rekonstruējot tās, dažas ir ieguvušas jaunas arhitektūras formas.

Pateicoties seno atklātņu kolekcijām, kas saglabājušās muzeju fondos, personiskajās kolekcijās, atklātnes ir kļuvušas par bagātīgu pagājušā gadsimta dokumentālo un ilustratīvo zinātnisko materiālu vēsturniekiem, novadniekiem, visiem tiem, kas interesējas par pilsētas vēsturi.

Tādi pilsētā pazīstami izdevēji un tirgotāji kā K. Apsāns, O. Garbe, Kr. Dobrijs, K. Jozefs, N. Magīds, L. Altmans izdeva un izplatīja atklātnes ar Dvinskas skatiem. Dvinskas pilsētas skatus izlaida arī citās pilsētās: Maskavā, Viļņā Rīgā, Berlīnē, Leipcigā. Atklātņu tematika bija ļoti daudzveidīga. Galvenokārt tās ir centrālās ielas, laukumi, pilsētu panorāmas, staciju, dažādu sabiedrisko ēku, baznīcu, parku, mācību iestāžu fotouzņēmumi.

Aicinām visus interesentus apskatīt izstādi!