⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Blaumaņa dienu norises Daugavpils bibliotēkās

Blaumaņa dienu norises Daugavpils bibliotēkās
02.01.2023

Janvārī, atzīmējot izcilā latviešu dramaturga, prozaiķa un žurnālista Rūdolfa Blaumaņa 160. dzimšanas dienu, Latgales Centrālajā bibliotēkā un tās filiālēs noris Blaumaņa dienas. Bibliotēkas piedāvā izglītojošu un izzinošu pasākumu programmu.

Pasākumu laikā būs iespēja iepazīt un atsvaidzināt zināšanas par vienu no izcilākajiem latviešu rakstniekiem, kura literārajos darbos daudzveidīgi un mākslinieciski pārliecinoši atklāts sabiedrības sociālais un psiholoģiskais portrets 19. un 20. gadsimta mijā. Savos literārajos darbos Blaumanis uzsvēris latviešu nācijas pašapziņas nostiprināšanos, kā arī pievērsa pastiprinātu uzmanību tēloto cilvēku individualitātei un personībai, viņu iekšējiem pārdzīvojumiem.

Visu janvāri Latgales Centrālā bibliotēka aicina 8. – 12. klašu skolēnus uz literatūras izstādi, kurā būs iespēja apskatīties vienu no spilgtākajām Blaumaņa talanta izpausmēm: viņa radītās noveles – literāros darbos, kam raksturīgs īss, koncentrēts sižeta veidojums un negaidīts atrisinājums.

Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles aicina ģimenes ar pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem un skolēnu grupas uz daudzveidīgām un izzinošām bibliotekārajām stundām. Tajās būs iespēja iepazīt izcilākā Latvijas rakstnieka Blaumaņa kultūras mantojuma bagātības. Izglītojošās viktorīnās un spēlēs tiks pārbaudītas dalībnieku zināšanas un atjautība.

Plašāk par piedāvājumu un pieteikšanos pasākumu programmā.

 

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas
sabiedrisko attiecību vadītāja
Kristīne Kokina
654 76345
kristine.kokina@lcb.lv